Zwycięstwo Unii

Arek

Przebywająca na zgrupowaniu w Niemczech RTP Unia Racibórz we wczorajszym sparingu pokonała VFL Wolfsburg 2:1.

Początek spotkania należał do raciborzanek, które dzieliły i rządziły na boisku. Po 15 minutach role odwróciły się i mecz przebiegał już pod dyktando gospodyń, co w 26 min. udokumentowały bramką. Jednak Niemki długo nie cieszyły się z prowadzenia. W 6 min. po stracie gola unitki doprowadziły do remisu. Po dośrodkowaniu Ivany Bojdovej akcję wykończyła Agata Tarczyńska. Na tym raciborzanki nie poprzestały i jeszcze przed przerwą ta sama zawodniczka strzałem głową wyprowadziła swoją drużynę na prowadzenie.

Po zmianie stron przewaga należała do podopiecznych Remigiusza Trawińskiego. Nasze zawodniczki grały mądrze i do końca spotkania kontrolowały przebieg gry.
 Kolejny sparing Unia rozegra 23 lipca z HSV Hamburg.

VFL Wolfsburg - RTP Unia Racibórz 1-2 (1-2)

Bramki: Anna Blässe (26) - Agata Tarczyńska (32, 45)

VFL Wolfsburg: A. Vetterlein (46. Frohms) – Nokso-Koivisto (71. Sakoda), Henning, Omilade, L. Vetterlein – Blässe (81. Egle), Hartmann (68. Keßler), Bock, Fiebig (61. Wiedermann) – Moser, Bunte

RTP Unia Racibórz Unia: Wilk - Leśnik (Pawlak 46'), Mika (Balog 46')), Konsek (Letycja 73'), Chudzik - Landeka (Krupa 46'), Pożerska, Bojdova (Istokova 46')- Żelazko (Sosnowska 75') - Wiśniewska, Tarczyńsk