SMS Racibórz: Wojciech Gabrysz i Katarzyna Nawaryńska pływali w Ostrowcu

Alek
Wojciech Gabrysz SMS Racibórz
Wojciech Gabrysz był najlepszym reprezentantem raciborskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego podczas zakończonych w Ostrowcu Świętokrzyskim Zimowych Mistrzostw Polski seniorów i młodzieżowców w pływaniu.

Wojciech Gabrysz, podopieczny Rafała Bałysa dwukrotnie zdołał awansować do ścisłego finału. W wyścigu na 200 metrów stylem grzbietowym zajął wysokie 5 miejsce, a w ostatnim dniu zawodów na dystansie o połowę krótszym uplasował się na 8 miejscu. W obu konkurencjach Gabrysz znacznie poprawił rekordy życiowe.

Bardzo udany występ zanotowała także Katarzyna Nawaryńska, która również dwa razy pływała w finale A. W rywalizacji na 100 metrów stylem grzbietowym młoda pływaczka zajęła 8 miejsce, a na 200 metrów tym samym stylem uplasowała się na 7 pozycji.

Z dobrej strony zaprezentowali się również pozostali przedstawiciele raciborskiej SMS klasyfikowani w drugiej dziesiątce rywalizacji: Aleksandra Tomala – 12 miejsce na 50,100 i 200 metrów stylem grzbietowym, Ewa Dymarek – 11 miejsce w wyścigu na 200 metrów stylem klasycznym i Rafał Handzlik – 15 pozycja na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym.

Ponadto Aleksandra Tomala wspólnie z koleżankami ze swojego klubu w sztafecie 4x50 metrów stylem zmiennym uzyskała 7 wynik. Warto odnotować również fakt, że ekipa pływaków raciborskiej SMS praktycznie w każdym starcie potrafiła poprawiać własne rekordy życiowe. Na zawody do Ostrowca Świętokrzyskiego przyjechało 496 zawodniczek i zawodników ze 105 klubów z całego kraju.