SMS Racibórz: Pływacy z sukcesami na Mistrzostwach Polski w Olsztynie [ZDJĘCIA]

Alek
SMS Racibórz na mistrzostwach w Olsztynie
Pływacy SMS Racibórz: Tomasz Kurtok , Rafał Bugdol i Wojciech Gabrysz już pierwszego dnia Głównych Mistrzostw Polski seniorów i młodzieżowców w Olsztynie uzyskali minima kwalifikacyjne na Mistrzostwa Europy Juniorów w Poznaniu (10 – 14.07)

Tomasz Kutrok, 200 metrów stylem motylkowym już w eliminacjach przepłynął w czasie 2:02.89, a w finale zajął 7 miejsce.

W wyścigu na 200 metrów stylem grzbietowym Rafał Bugdol wygrał finał B, wynikiem 2:04.73, a Wojciech Gabrysz w finale A uzyskał czas 2:05.35 i zajął 8 miejsce.

Tym samym podopieczni trenera Rafała Bałysa, zawodnicy SMS Racibórz uzyskali prawo startu na lipcowych Mistrzostwach Europy. Ich nominację musi jeszcze formalnie zatwierdzić Zarząd Polskiego Związku Pływackiego.

Niewiele do wymaganego minimum w pierwszym starcie zabrakło Aleksandrze Tomali, która na 200 metrów stylem grzbietowym uzyskała 2:22.42. jutro do rywalizacji przystąpią żabkarze.

Liczymy na kolejne udane starty zawodników SMS Racibórz Angeliki Wikieł i Krzysztofa Tokarskiego. Warto nadmienić, że przygotowania naszych pływaków do tak ważnej imprezy były możliwe również dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Sportu i Turystyki. Ministerstwo na ten cel wyasygnowało środki na podstawie umowy z Polskim Związkiem Pływackim z programów wspierania sportu i młodzieży.