SMS Racibórz: Michał Tichanów pierwszy na zawodach ciężarowców [ZDJĘCIA]

Alek
Michał Tichanów z SMS Racibórz wygrał zawody ciężarowców podczas II Memoriału Henryka Skowronka w Rudzie Śląskiej. Uczeń raciborskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego, reprezentujący klub TKKF BELFER "Unia" Racibórz, w rwaniu uzyskał - 95 kg, a podrzucie - 130 kg. W punktacji Sinclaira dało mu to 1 miejsce z wynikiem 257,5 pkt

Drugą pozycję zajął klubowy kolega, Mateusz Janus - 243,5 pkt (85 kg w rwaniu i 110 kg w podrzucie). W zawodach drużynowych, II rzutu Ligi juniorów o Mistrzostwo Śląska - zwyciężyła ekipa TKKF BELFER "Unii" Racibórz.

Michał Tichanów już w najbliższy piątek(07.06) wystartuje w najważniejszych dla siebie zawodach w tym roku. W Płocku wychowanek SMS Racibórz weźmie udział w Mistrzostwach Polski Strongman szkół ponadgimnazjalnych. Właśnie w tej dyscyplinie Michał widzi swoja przyszłość. Treningi i starty w zawodach ciężarowych, jak mówi sam zawodnik traktuje przede wszystkim jako doskonały sport uzupełniający. Na imprezie w Płocku, uczeń SMS Racibórz będzie jednym z głównych faworytów do złotego medalu.