SMS Racibórz: Gimnazjum najlepsze w finale Gimnazjady

SMS Racibórz, alek
SMS Racibórz. Gimnazjum najlepsze na gimnazjadzie
SMS Racibórz. Gimnazjum najlepsze na gimnazjadzie SMS Racibórz
Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu najlepsze w finale Gimnazjady Młodzieży Szkolnej Województwa Śląskiego w lekkiej atletyce! Dziewczyny SMS Racibórz wygrały z rekordowym wynikiem 1809 pkt, a chłopcy zgromadzili 1717„oczek” i także zajęli I miejsce .

W środowych zawodach w Częstochowie wzięło udział blisko 500 uczniów z 16 najlepszych szkół województwa, które wygrały eliminacje miejskie i rejonowe. Młodzież SMS Racibórz będzie reprezentować Śląsk podczas finałów Ogólnopolskiej Gimnazjady, 22 czerwca w Białymstoku.

Indywidualnie najbardziej wartościowy wynik uzyskał uczeń GMS Racibórz, Dawid Żebrowski. Podopieczny trenera Karola Szynola w biegu na 110 metrów przez płotki uzyskał czas – 14,24. Trenerami najlepszych lekkoatletów w województwie śląskim są : Joanna Skalik, Karol Szynol oraz Piotr Morka.

Najciekawsze wyniki zawodników SMS Racibórz:

Dziewczyny
1 miejsce – Daria Zalewska bieg na 100 metrów ppł. – 15,55 s.
1 miejsce – sztafeta 4x100 metrów(Daria Zalewska, Martina Schmidt, Natalia Węglarz, Angelika Kokora) – 49,78 s./170 pkt.
1 miejsce – Anna Nowacka skok wzwyż – 155 cm/150 pkt.
2 miejsce – Natalia Węglarz bieg na 300 metrów - 42,22 s./187 pkt.
3 miejsce – Judyta Rębisz bieg na 600 metrów – 1,39,47 s.
4 miejsce – Anna Szyjka bieg na 600 metrów – 1,40,87 s./165 pkt.
Chłopcy
1 miejsce – Dawid Żebrowski bieg na 110 metrów ppł. – 14,24 s./212 pkt.
1 miejsce – Kacper Wieczorek bieg na 100 metrów – 11,60 s.
1 miejsce – sztafeta 4x100 metrów(Kamil Kalinowski, Szymon Żyłka, Kacper Wieczorek, Dawid Żebrowski) – 44,80 s/197 pkt.