Racibórz: Pływacy SMS z medalami w Oświęcimiu

Alek
Świetne wyniki pływaków raciborskiej SMS w Grand Prix Pucharu Polski na basenie 50 – metrowym w Oświęcimiu, gdzie startuje cała krajowa czołówka.

Pierwszy dzień zawodów
Srebrny medal Angeliki Wikieł i miejsca punktowane: Aleksandry Tomali, Katarzyny Nawaryńskiej, Krzysztofa Tokarskiego i Rafała Bugdola, to dorobek pływaków raciborskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego w pierwszym dniu startów w Grand Prix Pucharu Polski na basenie 50 – metrowym w Oświęcimiu, gdzie startuje cała krajowa czołówka.

Angelika Wikieł po raz kolejny potwierdziła, że należy do najlepszych w Polsce żabkarek. Na dystansie 200 metrów stylem klasycznym zajęła II miejsce z czasem 2,38,38. W wyścigu na 50 metrów st. klasycznym, Wikieł zajęła VI miejsce(34,87). Z dobrej strony pokazali się także: Aleksandra Tomala, V miejsce na 50 metrów st. motylkowym(29,24), Katarzyna Nawaryńska –VI pozycja w rywalizacji na 200 metrów st. grzbietowym(2,22,85). Krzysztof Tokarski uplasował się na V miejscu w wyścigu na 50 metrów st. klasycznym(29,24). Natomiast Rafał Bugdol zajął VII miejsce w konkurencji 50 metrów st. grzbietowym, przy okazji bijąc rekord życiowy(27,40).

Przypomnijmy, ze zawody w Oświęcimiu rozgrywane są w rekordowej obsadzie. Swój akces do zawodów zgłosiło aż 556 zawodniczek i zawodników z 96 klubów. SMS Racibórz reprezentuje 25 sportowców.

Drugi dzień zawodów

Trzecie miejsce Angeliki Wikieł, rekordy życiowe Rafała Bugdola i Tomasza Kurtoka oraz miejsca w pierwszej dziesiątce Katarzyny Nawaryńskiej, Aleksandry Tomali i Krzysztofa Tokarskiego, to bilans pływaków SMS Racibórz w drugim dniu zawodów o Grand Prix Polski na 50 – metrowym basenie w Oświęcimiu.

Angelika Wikieł w sobotę była druga w wyścigu na 200 metrów ”żabką”, dziś na dystansie o połowę krótszym zajęła III miejsce(1,14,35). Z bardzo dobrej strony zaprezentował się Rafał Bugdol, który pobił znacznie rekordy życiowe na 100 metrów st. dowolnym(53,41) i 100 metrów st. grzbietowym(58,26). Zajmując odpowiednio IX i IV miejsce. Miejsca punktowane dla raciborskiej SMS zajmowali ponadto: Katarzyna Nawaryńska, V miejsce na 100 metrów st. grzbietowym(1,06,32), Aleksandra Tomala, V miejsce w wyścigu 100 metrów st. motylkowym(1,05,09) i IX lokata na 100 metrów st. grzbietowym(1,07,38) . W czołowej dziesiątce zawody ukończyli również, Krzysztof Tokarski, IV miejsce w rywalizacji na 100 metrów st. klasycznym(1,05,04) oraz Tomasz Kurtok – VIII miejsce na dystansie 100 metrów st. motylkowym z nowym rekordem życiowym(56,98).