MKZ Unia Racibórz mistrzem Polski w zapasach

Alek
MKZ Unia Racibórz
Sukces MKZ Unia Racibórz w II Mistrzostwach Polski Młodzików w zapasach stylu klasycznym i zapasach kobiet.

W II Mistrzostwach Polski Młodzików w zapasach wystartowało 378 zawodników i zawodniczek, 150 w zapasach kobiet i 228 w stylu klasycznym.

Raciborscy młodzicy nie zawiedli wywalczyli 6 medali i wygrali turniej drużynowo w stylu klasycznym na 47 startujących klubów a w zapasach kobiet uplasowali się na 7 pozycji.

Wśród medalistów w grupie chłopców znaleźli się Michał Michniewicz który w kategorii do 38kg zdobył srebrny medal przegrywając tylko w walce finałowej z zawodnikiem z Olimpijczyka Radom Dudzińskim Patrykiem.

Michał był rocznikowo najmłodszym zawodnikiem a mimo to pokazał że stać go na wygraną z każdym. Kolejnymi srebrnym medalistą został Kamil Bordo 47kg. Kamil zaskoczył wszystkich, pokazał charakter a przy tym wykorzystał umiejętności. W walce półfinałowej pokonał utytułowanego zawodnika Macieja Parszewskiego.

W walce finałowej musiał uznać wyższość zawodnikowi z Kartuz Mielewczykowi Aleksandrowi. W kategorii do 53kg najlepszym zawodnikiem został Mariusz Tochwin, który bezkonkurencyjnie przeszedł przez cały turniej jako niepokonany. W walce finałowej po efektownych rzutach suplesowych zakończył pojedynek przed czasem.

Ostatnim medalistą wśród chłopców został Szymon Ćwik walczący w kategorii do 66kg. Szymon po 5 wygranych pojedynkach i jednym przegranym został sklasyfikowany na 3 miejscu. Tuż za podium na 5 miejscu zakończyli turniej Kamil Czarnecki 35kg, Filip Świerczewski 42kg, Gracjan Głogiewicz 59kg, Jakub Wysocki 73kg, Bogusław Wieczorek 100kg.

W grupie Kobiet MKZ Uia Racibórz Racibórz wystawiła 3 zawodniczki z czego aż dwie walczyły o złoty medal. W kategorii do 67kg Wiktoria Urgacz uległa tylko jednej zawodniczce z Plewisk Kindze Kurkowiak po czym zdobyła srebrny medal. W kategorii do 52kg niezawodna była Natalia Pitry która w walce finałowej nie dała najmniejszych szans przeciwniczce z Wierzbicy wygrywając przewagą techniczną.
Trenerami zawodników i zawodniczek są Piotr Szczeponiok, Piotr Żurawik i Mateusz Wanke.