Łamator Racibórz z medalami w Bukareszcie

Alek
W Bukareszcie odbył się Puchar Świata Kadetów i Kadetek w Ju-jitsu sportowym pod nazwą „11 th BALKAN OPEN CHAMPIONSCHIP”. Polska 26-osobowa reprezentacja wywalczyła 7 medali. W skład Polskiej Kadry Narodowej weszło troje zawodników raciborskiego Klubu "Łamator", którzy zdobyli srebrny i brązowy medal.

Kamil Czarnecki walczący w formule fighting wygrał trzy pojedynki, a w finale musiał uznać wyższość rywala i zdobył srebrny medal. W tej samej konkurencji nie powiodło się Romanowi Jędrzejczakowi, który po dwóch porażkach odpadł z turnieju. Mariusz Magda startował w formule walki ne-waza (walka w parterze) i po trzech pojedynkach zdobył brązowy medal. W zawodach brało udział 600 zawodników z 17 krajów ,Polska zdobyła 1 złoty, 3 srebrne i 3 brązowe medale. Trenerem Kamila Czarneckiego i Romana Jędrzejczaka jest Michał Musioł, a Mariusza Magdy Tomasz Jabłonka z raciborskiego "Łamatora. "Jest to ogromny sukces naszych zawodników na tak wielkiej imprezie. - Kamil świetnie sobie poradził mimo poważnej kontuzji jakiej nabawił się poza salą treningową na kilka tygodni przed zawodami - mówi prezes Tomasz Jabłonka