Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Łamator Racibórz z madalami mistrzostw Europy [ZDJĘCIA]

Alek
Łamator Racibórz z madalami mistrzostw Europy
Nie zawiedli zawodnicy Klubu Brazylijskiego Ju-jitsu Łamator Racibórz, którzy przywieźli z Mistrzostw Europy Juniorów i Młodzieżowców w Ju-jitsu Sportowym w Szwecji 5 medali! W szwedzkim mieście Lund w szranki stanęło 20 Drużyn Narodowych.

W skład polskiej reprezentacji weszło sześciu zawodników z Raciborza, którzy w dwudniowych zmaganiach wywalczyli 5 medali w następujących kategoriach:
Piotr Unger -73 Ne waza (walka w parterze BJJ), brązowy medal
Karolina Wyleżoł -62 Ne waza, brązowy medal
Mariusz Magda -56 Fighting(uderzenia, kopnięcia, rzuty, dźwignie, trzymania i duszenia), brązowy medal
Kamil Bordo -55 ne waza, brązowy medal

Najwyższe miejsce na podium i złoty medal wywalczył Patryk Belik w kategorii 81 kg Ne Waza, gdzie w walce finałowej łatwo zwyciężył z reprezentantem Rosji 9:2. Tuż poza podium po trzech walkach na czwartej pozycji uplasował się Jakub Duduś. Polska zajęła ostatecznie drugie miejsce drużynowo. Lepsza okazała sie jedynie reprezentacja Rosji.

- Jestem bardzo zadowolony z występu moich zawodników, usłyszeć Mazurka Dąbrowskiego stojąc na najwyższym miejscu podium to marzenie każdego sportowca i trenera - mówi prezes Tomasz Jabłonka