Łamator Drużynowym Mistrzem Polski Młodzieżowców w Ju-Jitsu [ZDJĘCIA]

Alek
Zawody w Katowicach były bardzo udane dla zawodników Raciborskiego Klubu Brazylijskiego Ju-jitsu „Łamator”. Wywalczyli oni tytuł „Drużynowego Mistrza Polski Młodzieżowców Ju-jitsu Ne-waza”.

Na 4 matach zmierzyło się 125 zawodników z 13 klubów z całej Polski z roczników 1993-1998. Organizatorem zawodów był Polski Związek Ju-jitsu oraz Roan Fight Club Katowice. Raciborscy zawodnicy okazali się najlepsi i zdobyli 13 medali.

Kilku zawodników próbowało swych sił w wyższych kategoriach wagowych. Musieli oni stoczyć nawet 10 pojedynków nim sięgnęli po medale:

Poza podium z kilkoma wygranymi walkami na koncie znaleźli się:
Przemysław Luda, Lars Heiduczek i Dawid Dereń.

Dramatyczny przebieg miała walka w kategorii 85kg w finale spotkali się dwaj klubowi koledzy Bartosz Hończak i Kamil Kwok. Po regulaminowym czasie walki nie można było wyłonić zwycięzcy i sędziowie zarządzili dogrywkę. W ostatnich sekundach rzut wykonał Bartosz Hończak i to on wygrał walkę ale niestety jego kolega Kamil doznał kontuzji kolana podczas wykonywania tej akcji technicznej.

Dwóch raciborzan otrzymało tytuł najlepszych zawodników turnieju w kategorii ne-waza (bjj):
Karolina Wyleżoł i Kamil Kwok.
-Jestem bardzo zadowolony z występu moich zawodników. Zdobyliśmy tytuł Drużynowego Mistrza Polski. Możemy śmiało konkurować z klubami z dużych miast w naszym kraju i odnosić sukcesy. Zawodnicy trenują 6 razy w tygodniu i jak widać przynosi to efekty. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia Kamilowi i dziękuję zawodnikom za wspaniałe walki - mówi trener Tomasz Jabłonka.