Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Warsztaty w Rudniku: Młodzież przeprowadziła wywiady z ciekawymi ludźmi

Bartosz Wojsa
Warsztaty w Rudniku: młodzież przeprowadziła wywiady z ciekawymi ludźmi.
Warsztaty w Rudniku: młodzież przeprowadziła wywiady z ciekawymi ludźmi. Urząd Gminy Rudnik
Warsztaty w Rudniku: młodzież przeprowadziła wywiady z ciekawymi ludźmi, a to wszystko w ramach warsztatów dziennikarskich, jakie przeprowadzono w ramach projektu pn. "Zielony labirynt kultur".

Warsztaty w Rudniku: młodzież przeprowadziła wywiady z ciekawymi ludźmi

W Rudniku zakończyła się realizacja projektu pn. "Zielony labirynt kultur", w ramach którego młodzież ze szkoły w Rudniku wzięła udział w warsztatach dziennikarskich, dzięki którym dowiedziała się, jak wygląda odpowiednie przygotowanie do przeprowadzenia wywiadu. Młode dziennikarki spotkały się też z ciekawymi ludźmi i wypytały o interesujące oraz często nieznane karty historii małej gminy i związanych z nią znanych osobistości.

Fundacja "Gniazdo" z Modzurowa zrealizowała projekt dzięki środkom z Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej w ramach programu pn. "Razem możemy więcej".

- Dawny świat i jego wartości odchodzą w niepamięć, giną ślady pamięci o dawnych mieszkańcach, rodach, twórcach kultury. Powoli zapominamy o tym, co było, co udało się osiągnąć i stworzyć minionym pokoleniom... Chcielibyśmy pamięć o ludziach, miejscach i obyczajach zachować dla młodych pokoleń - tłumaczy Zygmunt Kandora z urzędu gminy w Rudniku.

Oprócz samych warsztatów dziennikarskich, przeprowadzony został także konkurs fotograficzny uwieczniający piękno miejsc w gminie Rudnik, których wkrótce może już nie być.

- Te warsztaty naprawdę były bardzo ciekawe. Pracowałyśmy w grupach, mogłyśmy się dowiedzieć o sobie nowych rzeczy, a do tego poznałyśmy tajniki zawodu dziennikarza, wiemy już jak przygotować się do przeprowadzenia wywiadu i o czym należy pamiętać. Wyszło na to, że lista pytań nie załatwia sprawy do końca, bo trzeba uważnie słuchać rozmówcy i reagować z refleksem na to, co do nas mówi - opowiadają uczestniczki projektu, Laura Korycka, Sabina Opioła, Laura Moneta, Julia Burdzik, Marta Wyszomirska, Magda Mikołajczyk i Dorota Kałuża - uczennice szkoły w Rudniku.

- Fajne było to, że podczas projektu miałyśmy okazję spotkać wielu ciekawych ludzi, dowiedziałyśmy się o wielu rzeczach, o których nie miałyśmy wcześniej pojęcia - opowiadają dziewczyny. Uczestniczki projektu przeprowadziły wywiady dotyczące m.in. życia i twórczości pochodzącego z Łubowic Josefa von Eichendorffa, czy życia urodzonego w Strzybniku abp Gawliny. Dotarły również do ciekawostek związanych z historią Szonowic.

Wszystkie wywiady zostały nagrane i zachowane w formie multimedialnej prezentacji.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Plantatorzy ostrzegają - owoce w tym roku będą droższe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na raciborz.naszemiasto.pl Nasze Miasto