Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W Raciborzu powstanie Rodzinny Ogród Rekreacji. To park z wieloma atrakcjami w pobliżu kościoła pw. Matki Bożej

OPRAC.:
Robert Lewandowski
Robert Lewandowski
Inwestycja ma ruszyć latem tego roku
Inwestycja ma ruszyć latem tego roku UM Racibórz
Prezydent Raciborza Dariusz Polowy zapowiada utworzenie nowego terenu rekreacyjnego z wieloma atrakcjami. Rodzinny Ogród Rekreacji powstanie na terenie niezagospodarowanej zieleni w obrębie ul. Jana Pawła II - w pobliżu kościoła pw. Matki Bożej w Raciborzu. Inwestycja rozpocznie się latem tego roku.

W Raciborzu powstanie Rodzinny Ogród Rekreacji. Co to takiego?

- Raciborzanie zasługują na przepiękny i przemyślany Rodzinny Ogród Rekreacji - zapowiada prezydent Raciborza Dariusz Polowy, mówiąc o nowej, zielonej inwestycji w mieście. To kolejny po parku Roth, element dużego projektu, który zakłada optymalne zagospodarowanie dla mieszkańców przestrzeni miejskich.

- Jakość wykonania, projekt, pomysły oraz „klimat” ogrodu, który powstanie mają sprawić, że będzie to miejsce przyciągające raciborzan w każdym wieku. Ponadto ma on być wizytówką Raciborza na zewnątrz. Szczególną uwagę poświęciliśmy takiemu zaprojektowaniu tej przestrzeni żeby przez lata była świeża i nie ulegała „opatrzeniu” - podkreśla Dariusz Polowy.

Jak podkreśla prezydent Raciborza, przy opracowaniu koncepcji korzystano z najlepszych wzorców i najnowszych trendów zagospodarowania przestrzeni miejskich.

- Oddajemy przestrzeń miejską najważniejszym osobom – raciborzanom. Chyba każdy przyzna, że bardzo brakowało takiego miejsca w tej części naszego kochanego miasta. Co bardzo istotne dzięki dofinansowaniu z programu Polski Ład w wysokości 8 mln zł, co stanowi aż 90% wartości projektu oraz dzięki pracy mojego zespołu, możemy ogłosić, że już wkrótce rozpoczniemy budowę tego wyjątkowego miejsca - mówił Polowy.

Inwestycja ma ruszyć latem tego roku
Inwestycja ma ruszyć latem tego roku UM Racibórz

Teren ma zostać podzielony na trzy strefy. To strefa rekreacyjna o charakterze parkowym z pętlą spacerową, „polaną leśną”, suchą rzeką, przestrzenią piknikową z pergolą i bujanymi ławkami. Kolejną z nich będzie strefa aktywnego wypoczynku z mini torem rolkowym, linarium, tyrolką, przestrzenią piasku i atrakcji wodnych oraz z placem zabaw, w ramach którego przewidziano dominantę przestrzenną w formie zestawu zabawowego „Niedźwiadek”. Ostatnią przestrzenią będzie strefa widokową z drewnianym podestem z siedziskami o organicznej formie i dodatkowymi zestawami piknikowymi.

Na istniejącej skarpie zostanie wytyczona kręta ścieżka, a pomiędzy zakrętami wkomponowane zostaną zjeżdżalnie terenowe. Projekt przewiduje także instalację małej architektury, toalet publicznych, oświetlenia terenu oraz nasadzenia zieleni ozdobnej.

- Dzięki tym działaniom, Rodzinny Ogród Rekreacji stanie się nie tylko miejscem relaksu, ale także sercem życia społecznego, będąc przestrzenią, gdzie mieszkańcy będą mieli okazję spotkać się, spędzać czas ze sobą, organizować wydarzenia społeczne i kulturalne, budować więzi społeczne oraz cieszyć się aktywnością na świeżym powietrzu - zapowiadają raciborscy urzędnicy.

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na raciborz.naszemiasto.pl Nasze Miasto