Unitki awansowały dziś do półfinału Pucharu Polski

Aleksander Król
Bez najmniejszych problemów unitki awansowały dzisiaj do półfinału Pucharu Polski. Po długiej i wyczerpującej podróży na Podlasie rozgromiły AZS Biała Podlaska 7 – 0.

Trener Remigiusz Trawiński od pierwszej minuty dał szansę gry zawodniczkom, które w ostatnich meczach grały rzadko. Już w 15 minucie nasze piłkarki wyszły na prowadzenie. Piłkę dokładnie dograła Katarina Istokova, a akcję celnym strzałem zakończyła 16 letnia Dżesika Jaszek. Kwadrans później role się odwróciły asystę zaliczyła Jaszek, a na listę strzelczyń wpisała się Istokova. Wynik pierwszej połowy ustaliła w 44 minucie Kasia Krupa.

W drugiej połowie gra nie była już tak szybka. Jednak mimo to jeszcze czterokrotnie piłka zatrzepotała w siatce gospodyń. Miejscowe piłkarki tylko dwukrotnie częściowo zagroziły naszej bramce, ale z dośrodkowaniami w pole karne bez problemu poradziła sobie Marlena Janeczek.