Unia kontra biało-czerwone

Aleksander Król
Unitki już przygotowują się do meczu w ramach Pucharu Polski
Unitki już przygotowują się do meczu w ramach Pucharu Polski Fot. Arc
W miniony piątek Unitki rozegrały sparingowe spotkanie z reprezentacją Polski, w której grało aż sześć... Unitek. Pierwszego gola naszej ekipie strzeliła... raciborzanka Agnieszka Winczo, która tym razem grała w biało-czerwonych barwach. Ostatecznie spotkanie wygrała reprezentacja Polski 2:1.

- To był cenny sprawdzian. Mieliśmy szansę zobaczyć, jak prezentuje się nasza drużyna bez sześciu reprezentantek. Dziewczyny pokazały się z bardzo dobrej strony. Wszystkie 23 zawodniczki są znakomicie przygotowane do sezonu - mówi Remigiusz Trawiński, trener RTP Unia Racibórz. Mecz toczył się w bardzo szybkim tempie i jak przyznaje selekcjoner zawodniczki musiały włożyć nawet więcej sił, niż podczas spotkań ligowych.

Pierwsza bramka padła już w 3 minucie spotkania. Obrona Unitek nie zatrzymała swojej koleżanki Agnieszki Winczo. - W tego rodzaju spotkaniach nie patrzy się na sentymenty. Agnieszka zrobiła swoje - dodaje Trawiński.

W 22 minucie wyrównała Anna Sznyrowska, która zasłużyła na szczególne uznanie. Mogła podobać się też gra stoperki Aleksandry Sosnowskiej. Jednak trener podkreśla, że cała drużyna grała dobrze.

W 50 minucie wynik spotkania ustaliła Katarzyna Daleszczyk.

W wyjściowej jedenastce reprezentacji Polski zagrało pięć Unitek.: Antończyk, Kasperska, Mika, Winczo i Żelazko. Natomiast po przerwie na boisku pojawiła się Marta Stobba. Trener biało-czerwonych Góralczyk dokonał aż 9 zmian.

Kolejny mecz Unitki rozegrają 11 kwietnia z Bronowianką Kraków, w ramach 1/8 finału Pucharu Polski. Spotkanie ligowe raciborzanki rozegrają 17 kwietnia w Żywcu. Z kolei 24 kwietnia nasze dziewczyny zmierzą się na własnym boisku z ekipą z Wrocławia, czyli wicemistrzyniami Polski z ubiegłego roku.

Przeciwko reprezentacji zagrały: Dorota Wilk, Marlena Janeczek, Marlena Hajduk, Aleksandra Sosnowska, Kamila Darda, Hanna Konsek, Paulina Rytwińska, Agnieszka Karcz, Patrycja Wiśniewska, Dominika Maciaszczyk, Natalia Surma, Anna Sznyrowska, Olga Syerova.