Raciborskie unitki pokonane przez Turbinę

Aleksander Król
Piłkarki Unii Racibórz przegrały mecz kontrolny z FFC Turbine Potsdam II 0:3. Sparing rozegrano na pięknym obiekcie w Seelow.

Nasze zawodniczki nie powinny specjalnie przejmować się przegraną, bo pierwszy zespół Turbiny w minionym sezonie wygrał rozgrywki Ligi Mistrzyń, a ich zmienniczki udowodniły, że wkrótce zasilą skład najlepszej drużyny.

Mecz toczony był w bardzo szybkim tempie. Obie drużyny grały wysokim pressingiem i pierwsza połowa była bardzo wyrównana.

Unitki straciły bramkę do szatni, po indywidualnym błędzie Marty Miki.
Niestety druga połowa w wykonaniu unitek nie była już tak dobra. Słabiej zagrała nasza druga linia, natomiast pozytywne wrażenie wywarły Słowaczki, które grają w naszych barwach.

Raciborzanki ustępowały piłkarkom Turbiny szybkościowo. Wynikało to po części z faktu forsujących treningów w czasie obozu w Niechorzu, oraz kłopotów zdrowotnych kilku zawodniczek.