Policjanci z Raciborza z czterema medalami na Mistrzostwach Policji w Pływaniu

Alek
Raciborscy policjanci zdobyli 4 medale na odbywających się w ubiegłą sobotę w Lublinie - „Zimowych Mistrzostwach Policji w Pływaniu”.

Głównym organizatorem zawodów była Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie oraz Zarządy Wojewódzki i Terenowy NSZZ Policjantów województwa lubelskiego.

Do udziału w zawodach zgłosiło się 59 zawodników, którzy reprezentowali m.in. Komendę Główną Policji, a także garnizony policji lubelskiej, pomorskiej, śląskiej, małopolskiej, świętokrzyskiej, łódzkiej, dolnośląskiej, mazowieckiej oraz Szkołę Policji w Legionowie.

Uczestnicy mistrzostw rywalizowali zarówno w konkurencjach indywidualnych na dystansach od 50 do 400 metrów, jak i w sztafetach.

Nasi funkcjonariusze zdobyli łącznie 4 medale - 1 złoty i 3 srebrne. Na najwyższym podium w indywidualnych zawodach stylem dowolnym na dystansie 400 metrów, stanął nadkom. Mirosław Mularski. Zdobył on również srebrny medal w stylu grzbietowym na dystansie 100 metrów. Srebrny krążek w indywidualnych zawodach stylem grzbietowym na dystansie 50 metrów, wywalczył nasz drugi funkcjonariusz sierż. Arkadiusz Filik. Ponadto raciborscy policjanci wystartowali w sztafecie 4x50 metrów stylem dowolnym wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. W tej konkurencji zdobyli srebrny medal.