Kamil Błoński mistrzem Polski

Aleksander Król
Zapasy Znakomicie spisali się zapaśnicy z Raciborza podczas mistrzostw Polski w zapasach w stylu klasycznym, które odbyły się w Piotrkowie Trybunalskim. Miejski Klub Zapaśniczy Unia Racibórz reprezentowało 6 zawodników, z czego trzech wywalczyło pozycje medalowe.

W najniższej kategorii do 55 kg, 7 miejsce zdobył Arkadiusz Gucik. Arek stoczył trzy ciężkie walki, z czego jedną wygrał i dwie przegrał.
W kategorii do 60 kilogramów Unia wystawiła dwóch zawodników: Dawida Tejchmana i Dawida Ersetica. Dawid Tejchman wywalczył 9 miejsce, a Dawid Ersetic stanął na najniższym stopniu podium. Dla Erestica brązowy medal jest dużym osiągnięciem gdyż aktualnie startuje w kategorii niższej do 55 kg ale w skutek przygotowań do Olimpiady, wystartował w kategorii wyższej.

W wadze do 66 kg walczył Wanke Mateusz i niestety w trzeciej walce musiał wycofać się z turnieju w skutek kontuzji, której doświadczył. Mateusz Wolny walczący w kategorii do 74 kg spisał się znakomicie. Wygrał pięć walk i szóstą przegrał z mistrzem tych zawodów Jakubem Timem (Sobieski Poznań) zdobywając tym samym brązowy medal.

Najlepszym zawodnikiem z Raciborza został Kamil Błoński, walczący w kategorii do 120 kg. Kamil nie miał sobie równych, walczył pewnie i zdecydowanie w walce finałowej pokonał syna medalisty olimpijskiego Mateusza Falińskiego (AZS Warszawa) i to właśnie Kamil został mistrzem Polski. ALEK