Zmienne szczęście raciborzanek w rozgrywanych sparingach

Jacek BOMBOR
Trwają przygotowania RTP Unii Racibórz do rundy wiosennej. Nasze zawodniczki wygrały w sparingu z kadrą polski

Piłkarki RTP Unii Racibórz przygotowują się do rundy wiosennej piłkarskich rozgrywek.
W ostatnim sparingu nasze dziewczyny pokonały 3:2 reprezentację Polski do lat 17. Był to rewanż za styczniowa porażkę naszych piłkarek, które 19 stycznia przegrały 3:0. Spotkanie zostało rozegrane na płycie ze sztucznej nawierzchni. Dzięki czemu jakość gry była zdecydowanie lepsza. Trenerzy: Remigiusz Trawiński i Zbigniew Witkowski ustalili, że mecz będzie trwał 80 minut (połowa - 40 min.). Dla trenera kadry był to ważny mecz przed czekającą jego ekipę pod koniec marca w Austrii II rundą eliminacji mistrzostw Europy.
Sparing mógł się podobać piłkarskim kibicom, bo toczony był w bardzo szybkim tempie ze składnymi akcjami z obu stron. Wynik otworzyła w 18 minucie testowana reprezentantka Ghany Grace Asare. Po dośrodkowaniu z prawej strony pewnie ulokowała piłkę w bramce kadry, strzelając z 7 metrów. Sześć minut później po zagraniu ręką w polu karnym na 2:0 podwyższyła Donata Leśnik, która pewnie uderzyła piłkę z jedenastego metra. Jeszcze przed przerwą przytrafił się błąd ustawienia naszych obrończyń i po prostopadłym zagraniu do Ewy Pajor reprezentantki zdobyły kontaktową bramkę. Przy wyniku 2:1 dla unitek sędzia zaprosił oba zespoły na przerwę do szatni.
Po przerwie kadrowiczki szybko doprowadziły do wyrównania.
Dośrodkowanie z prawej strony skutecznie zakończyła Dżesika Jaszek (na co dzień reprezentuje Unię Racibórz) strzelając bramkę swoim koleżankom z drużyny. Jednak ostatnie słowo należało do unitek. Po prostopadłym podaniu do Chinasy, ta przyjęła piłkę w powietrzu i mimo asysty trzech obrończyń kadry w swoim stylu, pewnie ulokowała piłkę w siatce, ustalając wynik końcowy.
Kilka dni wcześniej raciborzanki zmierzyły się z seniorami III- ligowej Odry Wodzisław. Nasz zespół przegrał 1:3. Jednak trzeba podkreślić, że zagrał bardzo mocno osłabiony. W meczu nie wystąpiły: Żelazko i Górnicka (kontuzje), Chudzik, Bojdova i Istokova (narzekały na drobne urazy). Ponadto trenerzy nie mogli skorzystać z: Jaszek, Kamczyk i Grzywińskiej, które pojechały na kadrę. Jedyną bramkę dla RTP Unii Racibórz zdobyła Grace Asare. Tekst: Arek Biernat