Zawody pożarnicze w Rudach z okazji jubileuszu 135-lecia OSP Rudy Raciborskie [ZDJĘCIA]

SKA
Na boisku w Rudach odbyły się Gminne Zawody Pożarnicze o Puchar Wójta Gminy Kuźnia Raciborska. Wydarzenie zbiegło się z jubileuszem 135-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Rudach Raciborskich.

W zawodach wzięły udział m.in. OSP Siedliska, OSP Jankowice, OSP Budziska, OSP Turze, OSP Kuźnia Raciborska i gospodarze z OSP Rudy. W ostatecznej klasyfikacji pierwsze miejsce w kat. MDP Chłopców wywalczyła drużyna z OSP Turze. W kategorii C - kobiet pierwsze miejsce zdobyły panie z OSP Siedliska. Wśród seniorskich drużyn męskich w kat. A pierwsze miejsce wywalczyła reprezentacja OSP Budziska. Za udział w zawodach jednostkom podziękowali burmistrz Kuźni Raciborskiej Paweł Macha oraz prezes OSP Rudy Krystian Chrośnik, który również wręczył jednostkom pamiątkowe statuetki z okazji jubileuszu 135-lecia OSP Rudy.