Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

XI Festiwal Podróżniczy Wiatraki z Bieleckim [ZDJĘCIA]

Alek, ZAMEK
XI Festiwal Podróżniczy Wiatraki przeszedł do historii. Każdy zapamięta występ gościa specjalnego - Adama Bieleckiego, znanego himalaisty i podróżnika, który tej zimy planuje podjąć próbę pierwszego wejścia na K2.

XI Festiwal Podróżniczy Wiatraki przeszedł do historii. Każdy zapamięta występ gościa specjalnego - Adama Bieleckiego, znanego himalaisty i podróżnika, który tej zimy planuje podjąć próbę pierwszego wejścia na K2.

Adam Bielecki to członek kadry narodowej we wspinaczce wysokogórskiej. Pochodzi z Tychów, mieszka w Krakowie. Absolwent Psychologii UJ. Wspina się w górach od 17 lat. Lider kilkudziesięciu wypraw w różne góry na 5 kontynentach. Zdobywca wyróżnienia w konkursie Kolosy 2000 za dokonanie w wieku siedemnastu lat, samotnego i w stylu alpejskim wejścia na Khan Tengri 7010 m. Jesienią 2011 roku zdobył piąty szczyt świata Makalu 8463 m bez użycia tlenu. 9 marca 2012 r. wraz z Januszem Gołębiem dokonał pierwszego zimowego wejścia na Gasherbrum 8068 m co zostało uhonorowane Kolosem i nagrodą Travelera National Geographic, a także uznane zostało za największe osiągnięcie w dziedzinie eksploracji w 2012 roku przez prestiżowy portal amerykański explorersweb. Zdobywca K2 (31 lipca 2012 r.) i Broad Peaka – pierwsze zimowe wejście (5 marca 2013 r.). Na wiosnę 2014 roku wziął udział w zakończonej sukcesem wyprawie na północną ścianę Kanczendzongi kierowanej przez Denisa Urubko. Nigdy nie używał dodatkowego tlenu z butli podczas swoich wspinaczek. Tej zimy planuje podjąć próbę pierwszego wejścia na K2.

Oprócz gościa specjalnego prelekcje wzbogacone ciekawymi slajdowiskami wygłosili: Ojciec Jan Koczy: „Ekwador – moja misja”, Sebastian Bielak „The Last Frontier, czyli wyprawa życia na Alaskę”, Bartosz Malinowski: „Nomadzi – Wielka wędrówka”, Michał Słowioczek: „Ze śląskiej hałdy na wulkany Ekwadoru”, Piotr Trybalski: „Mali – wyprawa do muzycznego serca Afryki” i Grzegorz Wawoczny (Zamek Piastowski w Raciborzu): „Śląski Szlak Husarii Polskiej – pomiędzy mitem a faktami”.

od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na raciborz.naszemiasto.pl Nasze Miasto