Wysoka porażka Unii Racibórz

Arek
Pogromem naszej ekipy zakończyło się środowe spotkanie, w którym KP Unia Racibórz zmierzyła się z Grunwaldem Ruda Śl. Raciborzanie przegrali na wyjeździe 0:5.

Mecz ze względu na układ tabeli IV ligi (obie drużyny walczą o utrzymanie) zapowiadał się bardzo ciekawie. Jednak jak się później okazało było to jednostronne widowisko. Grunwald mając przewagę własnego terenu zdominował wydarzenia na boisku. Gospodarze już po 20 minutach prowadzili 3:0. W tym czasie na listę strzelców wpisali się Kot oraz dwa razy Kucharz. Podłamanych raciborzan jeszcze przed przerwą bramką dobił ponownie Kucharz i tym samym zaliczył hattricka w tym spotkaniu.

Po zmianie stron żadna z drużyn nie forsowała tempa, co odzwierciedlał wynik. Kiedy wszyscy myśleli, że Unia zakończy to spotkanie z bagażem czterech straconych bramek , wówczas Gawron popisał się niefortunnym zagraniem. Obrońca z Raciborza tak pechowo interweniował, że skierował piłkę do własnej bramki. Ostatecznie Unia przegrała 0:5 i po 27 kolejkach zajmuje 11 miejsce.

Grunwald Ruda Śl. - KP Unia Racibórz 5:0 (4:0)

Skład KP Unii: Kubów, Pytlik, Gawron, Chełchowski (46'Selera), Słysz, Gawryluk (46' Rachwalski), Kowalczyk, Podstawka (61' Ł. Haras), Prusicki, R. Haras (46' Pniewski), Pawlisz.