Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

WEEKEND na sportowo! Nie przegap imprezy

Alek
Czekają nas kolejne sportowe emocje. Jutro AZS Rafako gra u siebie. Co jeszcze w Raciborzu?

SIATKÓWKA JUTRO RAFAKO GRA U SIEBIE
Siatkarze AZS Rafako Racibórz pokonali Politechnikę Opolską na wyjeździe zdobywając komplet punktów. Dzięki temu nasza ekipa wskoczyła na trzecie miejsce w tabeli.
Początek meczu był nerwowy. Naszym zawodnikom trudno grało się w niskiej sali, gdzie nie było miejsca na obronę. W połowie seta rywale odskoczyli nam na trzy oczka. Po czasie, o który poprosił trener Galiński, Krystian Lipiec skutecznie odbił blok Politechniki, a chwilę później zdobył asa serwisowego. Zaczęliśmy odrabiać straty, by ostatecznie doprowadzić do zwycięstwa w tej partii 25:22.
Drugiego seta Rafakowcy rozpoczęli od prowadzenia 3:0 i z akcji na akcję powiększali prowadzenie, które sięgnęło nawet 8 punktów. Raciborzanie wygrali tą rozgrywkę 25:19. Chyba zbyt wcześnie zaczęli myśleć już o powrocie do domu, bo trzecią partię przegrali. Opolanie wzmocnili zagrywkę, odrzucili nas od siatki i szybko odskoczyli nam na kilka punktów. Przegraliśmy do 18.
W ostatnią partię meczu lepiej weszli gospodarze i to oni prowadzili 14:11. Gdy w końcówce opolanie wypracowali sobie dwa punkty przewagi (18:16), sprawy w swoje ręce wziął kapitan raciborskiego AZSu, Aleksander Galiński, który "kiwnął" rywali z drugiej piłki. Rozpoczęła się prawdziwa wojna nerwów, którą zwyciężyła nasza ekipa. Set zakończył się rezultatem: 26:24 i cały mecz 3:1 dla AZS Rafako Racibórz. Kolejny mecz raciborzanie zagrają przed własną publicznością już jutro z drużyną z Głuchołaz.