Unitki stać było tylko remis

(irs)
Żeńska ekipa Raciborskiego Towarzystwa Piłkarskiego Unia zremisowała na wyjeździe z Rolnikiem Biedrzychowice 1:1. Podopieczne trenera Remigiusza Trawińskiego niefortunnie straciły bramkę w pierwszej połowie po błędzie ...

Żeńska ekipa Raciborskiego Towarzystwa Piłkarskiego Unia zremisowała na wyjeździe z Rolnikiem Biedrzychowice 1:1. Podopieczne trenera Remigiusza Trawińskiego niefortunnie straciły bramkę w pierwszej połowie po błędzie obrony.

Po przerwie ruszyły do ataku. Porażka eliminowała bowiem zespół z walki o awans, czyli pierwsze miejsce w rozgrywkach dolnośląskiej drugiej ligi. W szeregi unitek wdarła się jednak niepotrzebna nerwowość. Raciborzanki marnowały dobre okazje do zdobycia gola. W 56 min. została sfaulowana w polu karnym Jolanta Kapinos. Jedenastkę wykorzystała Joanna Deinert i na tablicy pojawił się wynik 1:1.

Potem walka przybrała na sile. Rolnik za wszelką cenę starał się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Remis wykluczał bowiem Biedrzychowice z rywalizacji o wejście do pierwszej ligi. Natomiast raciborzanki dalej nie potrafiły wykorzystać dogodnych sytuacji podbramkowych. Warto dodać, że Unia Odra Opole, najgroźniejszy rywal unitek, pokonał Ziemię Lubuską Lubin 2:0. Trawiński ma nadzieję, że opolanki stracą punkty w swoich dwóch ostatnich meczach, które będą musiały rozegrać na wyjeździe z Kozłówkami i Biedrzychowicami.

Wojciech Łobodziński, trener Arki Gdynia: Karny był ewidentny