Unitki spacerkiem do finału

Alek
Unitki pokonały dziś bez problemów zespół Górnika Łęczna 4 – 1, pewnie awansując do finału Pucharu Polski.

Już w szóstej minucie po prostopadłym zagraniu Chinasy Agata Tarczyńska w sytuacji sam na sam nie dała szans bramkarce Górnika. W 20 minucie popisała się Chinasa Okoro Gloria. Mając piłkę na 25 metrze, widząc, że bramkarka jest nieco wysunięta sprytnie ją przelobowała. Wynikiem 2 – 0 zakończyła się pierwsza połowa.

Po przerwie unitki nie zwalniały tempa i dalej atakowały. W 55 minucie ponownie Chinasa dobiła uderzenie Pożerskiej. Minutę później było już 4 – 0. W zamieszaniu podbramkowym najwięcej sprytu wykazała Patrycja Pożerska pewnie lokując futbolówkę w siatce. Piłkarki z Łęcznej zdobyły honorowa bramkę zasprawą Ani Sznyrowskiej, która w sytuacji sam na sam pokonała Darię Antończyk.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0