UKS Krzanowice powalczy o punkty z drużyną SMS Sosnowiec

Aleksander Król
Siatkarkom z Krzanowic przydał się odpoczynek. W sobotę znów szalały na boisku
Siatkarkom z Krzanowic przydał się odpoczynek. W sobotę znów szalały na boisku fot. arc
Siatkarki z Krzanowic po prawie miesięcznej przerwie wróciły na parkiet drugiej ligi i zdecydowanie wygrały z drużyną SMS II LO Opole 3:0.

Po sobotnim spotkaniu nasza ekipa umocniła się na piątym miejscu w tabeli. Już jutro nasze zawodniczki powalczą o kolejne punkty z zespołem Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Sosnowca. Łatwo nie będzie, bo to mocna ekipa. Właśnie w tej drużynie gra na co dzień Magdalena Kuziak - córka trenera naszej ekipy. - Ale prawdopodobnie nie zagra w meczu przeciwko nam. Ma kontuzję - mówi Tomasz Kuziak. Selekcjoner przyznaje, że krzanowiczanki będą musiały się "sprężyć". - Zawodniczki z Sosnowca mają doskonałe warunki techniczne i wiele potrafią. Są jednak młode i czasem, gdy stracą kilka punktów przestają grać swoje. To zamierzamy wykorzystać - mówi Tomasz Kuziak. Teraz każdy punkt się liczy. - Chcemy utrzymać piąte miejsce. To gwarantuje nam utrzymanie w lidze, bez konieczności gry w barażach - tłumaczy trener. Ostatni mecz z Opolem pozytywnie wpłynął na nastroje w naszej ekipie.

- Trochę się obawialiśmy jak to będzie, bo ostatnie spotkanie ligowe rozegraliśmy 12 grudnia. Sparingi to nie to samo. Dziewczynom potrzebny był jednak odpoczynek. W sobotę znów grały z wielką radością - dodaje Kuziak.

Mecz rozpoczął się od gry punkt za punkt do stanu 9:9. Potem grały już tylko krzanowiczanki, wygrywając seta do 14 punktów. Druga partia rozpoczęła się identycznie jak pierwsza, a walka trwała do stanu 15:15, po czym znów do ataku ruszyły gospodynie, wygrywają do 18. W trzecim secie nasze dziewczyny szybko uzyskały prowadzenie 7:1, ale potem opolanki zdołały zmniejszyć ich przewagę. Tą partię nasza ekipa rozstrzygnęła do 21 punktów.

Z zespołem z Opola zagrały : Magdalena Sławik, Barbara Otlik, Weronika Sławik, Aleksandra Baron, Klaudia Nagler, Agnieszka Breitschedel, Karolina Daniszewska, Justyna Hońca, Julia Siedlok, Magdalena Bahryj, Małgorzata Polnik.