Styczeń 2023 w Raciborzu: Przegląd najważniejszych wydarzeń grudnia 2022

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z miesiąca? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Raciborza czytali w ostatnim miesiącu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z miesiąca? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Raciborza czytali w ostatnim miesiącu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które w grudniu czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Raciborza najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „Zabójstwa, usiłowania zabójstwa, pobicia, głośny proces zabójcy policjanta. Najgłośniejsze sprawy kryminalne ostatnich 12 miesięcy”?

Przegląd grudnia 2022 w Raciborzu: top 3 artykuły z miesiąca

Oto lista najpopularniejszych wiadomości z grudnia 2022 roku. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Zabójstwa, usiłowania zabójstwa, pobicia, głośny proces zabójcy policjanta. Najgłośniejsze sprawy kryminalne ostatnich 12 miesięcy

To były głośne sprawy kryminalne, które przez długi czas nie schodziły z czołówek lokalnych gazet, czy serwisów internetowych. W ciągu ostatnich 12 miesięcy, głośno było w regionie i o sprawie zabójstwa w Czerwionce-Leszczynach na terenie osiedla familoków i o sytuacji, kiedy na terenach zielonych za kąpieliskiem Ruda znaleziono zwłoki mężczyzny. Nie sposób nie wspomnieć także o tym, że przed Sądem Okręgowym w Rybniku ruszył proces Radosława S., który oskarżony został o zabójstwo policjanta - Michała Kędzierskiego z Raciborza. Tymi sprawami kryminalnymi żyliśmy w mijającym roku. Zerknijcie do naszej galerii!

📢 Kuźnia Raciborska: ojciec uratował syna z pożaru. 30-latek trafił do szpitala. Straty materialne są olbrzymie

Wczoraj (29 grudnia) o godz. 19.15 strażacy odebrali zgłoszenia o pożarze domu przy ulicy Górniczej w Kuźni Raciborskiej. Poinformowano, że wewnątrz budynku przebywa jedna osoba. Na miejsce pojechały dwa zastępy z PSP w Raciborzu oraz trzy zastępy OSP i dowództwo jednostki ratowniczo – gaśniczej.

📢 W raciborskich Markowicach trwa budowa nowego przedszkola. Plany miasta są ambitne, bo placówka ma ruszyć już we wrześniu

W raciborskich Markowicach praca wre. Przy ulicy Babickiej, pełną parą trwa budowa pięciooddziałowego przedszkola, które docelowo pomieści 125 dzieci. Choć od podpisania umowy z wykonawcą minął dopiero miesiąc, prace są już na zaawansowanym poziomie. Placówka będzie działała w ramach Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1.

Zrób sobie prezent

Materiały promocyjne partnera

Prasówka styczeń Racibórz: pozostałe wydarzenia z poprzedniego miesiąca

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w grudniu uwagę czytelniczek i czytelników z Raciborza. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Raciborska policja zyskała dwa nowe radiowozy. Nowe samochody będą wykorzystywane w codziennej służbie

Nowa Kia Sportage i Hyundai i30 trafiły właśnie do raciborskiej policji. To efekt współpracy mundurowych z lokalnymi samorządami oraz Lasami Państwowymi, które wspólnie sfinansowały zakup nowych pojazdów.

📢 W Raciborzu za blisko 12 mln zł powstanie kryte lodowisko, choć część radnych nie podziela decyzji prezydenta

Choć przyszłoroczny budżet miasta Racibórz nie został jeszcze uchwalony, to już właściwie pewne, że w najbliższym czasie ruszy budowa zadaszonego lodowiska, a po prawdzie to Raciborskiego Centrum Aktywnej Integracji Społecznej. Taka sytuacja wynika z podpisanej już umowy z wykonawcą zadania, co nie spodobało się opozycyjnym radnym. To z kolei stało się jednym z powodów, dla którego podczas grudniowej sesji rady miasta, nie uchwalono przyszłorocznego budżetu.

📢 Z krajobrazu Raciborza znikł dawny relikt PRL-u - budynek dworca kolejowego. Na zgliszczach powstaje nowoczesny budynek

Nie ma już straszydła przy torach szpecącego krajobraz Raciborza. Mowa oczywiście o gmachu dworca kolejowego, którego przebudowa ruszyła latem tego roku. Z dawnego reliktu PRL-u niewiele już zostało, na jego zgliszczach powstaje nowoczesny , kolejowy gmach. Zajrzeliśmy na plac budowy!

📢 Zaginął 19-latek z Ciechowic, w powiecie raciborskim. Trwają poszukiwania

Od połowy grudnia trwają poszukiwania 19-letniego Norberta Bakoty, który wyszedł z domu i do dnia dzisiejszego do niego nie wrócił oraz nie nawiązał kontaktu z rodziną. Policja apeluje o pomoc.

📢 Wypadek w Raciborzu. Uciekł z miejsca wypadku. W samochodzie pozostawił dwójkę pasażerów. Kierowcę szuka policja

Kiedy na dworze było jeszcze ciemno, na DK 45 wydarzył się wypadek. Kierowca uderzył w słup i zbiegł z miejsca zdarzeniu. W pojeździe zostawił pasażerów.

📢 Przegląd tygodnia z 25.12.2022 w Raciborzu. Najważniejsze wydarzenia od 18.12 do 24.12.2022. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Raciborza, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 18.12 a 24.12.2022. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Cudowne KARTKI na BOŻE NARODZENIE 2022! Z życzeniami za darmo - są śmieszne, religijne, wierszyki... Pobierz i wyślij 24.12.2022”?

📢 Oto najpiękniejsze nastolatki w Polsce! Finał Polska Miss 2022 już za nami - zobacz zdjęcia finalistek

Poznaliśmy najpiękniejszą nastolatkę w kraju - z nami finał konkursu Polska Miss Nastolatek 2022! Uroczyste gale odbyły się w dniach 17-18. grudnia w Arche Hotel Krakowska w Warszawie. Było o co walczyć, ponieważ łączna pula nagród w obu konkursach przekroczyła ponad 300 tyś złotych.

📢 Życzenia firmowe na Boże Narodzenie 2022. Oficjalne dla pracowników, szefa i klientów na Teams, Skype, e-Mail

Życzenia firmowe na Boże Narodzenie 2022 dla pracowników, szefa, czy klientów. Życzenia świąteczne najczęściej składamy rodzinie i przyjaciołom, ale nie powinniśmy zapominać o kolegach i koleżankach z pracy, o szefie i własnych pracownikach. Na tę okazję sprawdzą się firmowe życzenia na Boże Narodzenie, które różnią się od tych tradycyjnych czy zabawnych wierszyków jakie wysyłamy bliskim. W życzeniach firmowych najczęściej nawiązujemy do sukcesów zawodowych czy ogólnej sytuacji firmy.

📢 Racibórz: pijany 23-latek wsiadł za kierownicę volkswagena. W wydychanym powietrzu miał ponad dwa promile. Policjantom zaproponował łapówkę

Za okrągły tysiąc złotych, policjanci z Raciborza mieli zapomnieć o sprawie, jaką było kierowanie auta przez 23-latka pod wpływem alkoholu. Młody mężczyzna usiadł za kierownicą kompletnie pijany, mając w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Oprócz jazdy "na podwójnym gazie" odpowie za próbę przekupienia policjantów, bo ci z jego propozycji nie skorzystali.

📢 Tragiczne warunki na drogach w Rybniku i regionie. Drogowcy przegrywają walkę z intensywnymi opadami śniegu

Od wczesnych godzin porannych znów przybywa śniegu w regionie, przez co na wielu drogach tworzą się spore utrudnienia. Problemy pojawiają się w szczególności tam, gdzie występują wzniesienia, z którymi z powodu intensywnych opadów śniegu, nie radzą sobie kierujący samochodami ciężarowymi. Niestety, dopóki nie przestanie padać śnieg, nie ma co liczyć na szybką poprawę sytuacji na drogach.

📢 W Zakładzie Karnym w Raciborzu odsłonięto płytę poświęconą internowanym po wprowadzeniu stanu wojennego działaczom wolnościowym

W Zakładzie Karnym w Raciborzu odsłonięto tablicę poświęconą działaczom NSZZ „Solidarność” ugrupowań niepodległościowych i innych organizacji opozycyjnych, internowanych i więzionych przez komunistyczny reżim PRL w Zakładzie Karnym w Raciborzu po wprowadzeniu stanu wojennego 13 grudnia 1981 r.

📢 Odśnieżanie chodnika przed posesją to obowiązek, ale przede wszystkim dbałość o bezpieczeństwo

Zimą, właściciele oraz administratorzy budynków i domów mieszkalnych muszą liczyć się z dodatkowymi obowiązkami. Chodzi w szczególności o odśnieżanie chodników leżących tuż przy granicy nieruchomości oraz usuwanie sopli lodu z dachów budynków. Choć za brak należytych działań w tym kierunku grozi kara grzywny, najważniejsza powinna być jednak kwestia zadbania o bezpieczeństwo. Zarówno nasze, jak i osób przechodzących chodnikami, znajdującymi się wzdłuż posesji.

📢 Eksplozja pieca w Krzanowicach. Na miejscu interweniowali strażacy, na szczęście nikt nie został poszkodowany

W miniony weekend, w jednym z domów jednorodzinnych w Krzanowicach, w powiecie raciborskim doszło do eksplozji pieca centralnego ogrzewania. Na miejsce wezwano strażaków i dzięki szybkiej akcji nie doszło do rozprzestrzenienia się pożaru. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

📢 Tragedia w Strzybniku. Nie żyje mężczyzna zatruty czadem. Winowajcą okazał się piec typu koza

Tragedia w miejscowości Strzybnik, w powiecie raciborskim. W jednym z domów jednorodzinnych znajdujących się przy ulicy Zamkowej, doszło do zaczadzenia mężczyzny. Jak wszystko na to wskazuje, winowajcą okazał się piec typu koza, którym mężczyzna ogrzewał dom. To już kolejna ofiara śmiertelna z powodu czadu, do której w ostatnim czasie doszło w województwie śląskim.

📢 42-latek notorycznie okradał sklep w Raciborzu. W ciągu niecałych dwóch miesięcy narobił strat na kilka tys. zł. Na sumieniu ma więcej

Na kilka tysięcy złotych oszacowano straty, których wyrządził w jednym z raciborskich sklepów, 42-latek. Mężczyzna notorycznie kradł z niego perfumy. W ciągu niespełna dwóch miesięcy, 42-latek dokonał co najmniej kilku kradzieży. Postawiono mu za to dziesięć zarzutów.

📢 W Krzyżanowicach wykopali bombę lotniczą z czasów II wojny światowej. Trzeba było ewakuować ponad 100 dzieci z pobliskiego przedszkola

W Krzyżanowicach (powiat raciborski) znaleziono niewybuch z czasów II wojny światowej. Znaleziska dokonano w czasie prac budowlanych w rejonie ulicy Kolejowej. Konieczna była ewakuacja około 100 osób, między innymi dzieci z pobliskiego przedszkola. Dziś rano niewybuch zabrali saperzy.

📢 TAURON wybuduje pierwszą na Śląsku farmę wiatrową. Ta powstanie w okolicach Raciborza

W okolicach Raciborza powstanie pierwsza w województwie śląskim farma wiatrowa, którą wybuduje TAURON, polskie przedsiębiorstwo z branży energetycznej. Zieloną energię, już w 2024 roku zyska aż 28 tys. gospodarstw domowych. Budowa 15 turbin wiatrowych ma ruszyć jeszcze w tym toku.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

iPolitycznie - Robert Telus o rozwiązaniu problemu zboża - skrót

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na raciborz.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie