Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Stadion OSiR w Raciborzu oficjalnie otwarty. Zobaczcie [ZDJĘCIA]

Arkadiusz Biernat
Arkadiusz Biernat
W sobotę oficjalnie oddano do użytku po remoncie stadion lekkoatletyczny w Raciborzu
W sobotę oficjalnie oddano do użytku po remoncie stadion lekkoatletyczny w Raciborzu Arkadiusz Biernat
Czekałam na ten stadion. Teraz przebywając w Raciborzu nie będę musiała dojeżdżać na treningi do sąsiednich miejscowości - powiedziała Justyna Święty-Ersetic. W sobotę oficjalnie oddano do użytku stadion lekkoatletyczny w Raciborzu. Jego przebudowa kosztowała ok. 11 mln zł.

Najpierw były oficjalne przemówienia, a później najmłodsi mieszkańcy Raciborza jako pierwsi przebiegli dystans 100 metrów po nowej tartanowej bieżni, a najszybszy z nich przeciął wstęgę. Tak oficjalnie oddano do użytku stadion lekkoatletyczny w Raciborzu.

- To piękny i nowoczesny obiekt. Liczę, że dzięki niemu wychowamy kolejnych medalistów - powiedział Mirosław Lenk, prezydent Raciborza.

Na otwarciu nie mogło zabraknąć Justyny Święty-Ersetic. Raciborzanka kilka miesięcy temu zdobyła dwa złote medale w biegu na 400 metrów na Mistrzostwach Europy w Berlinie (indywidualnie i w sztafecie).

- Też czekałam na ten stadion. Teraz przebywając w Raciborzu nie będę musiała dojeżdżać na treningi do sąsiednich miejscowości. Jeszcze nie testowałam obiektu i już nie mogę się doczekać pierwszego treningu w mojej miejscowości - przyznała medalistka mistrzostw świata i Europy.

Podczas krótkiej uroczystości głos zabrał także Jacek Wszoła, złoty i srebrny medalista Igrzysk Olimpijskich w skoku wzwyż. Obiekt bardzo mu się spodobał.

- Widziałem setki stadionów na świecie, ale ten bardzo przypomina mi jeden z piękniejszych, Stadion Leśny w Sopocie. Proszę zwrócić uwagę na te drzewa dookoła obiektu. Gdzie jeszcze tak jest oprócz Sopotu? Nie przypominam sobie, żeby gdzieś na świecie był taki piękny pejzaż. W pobliżu jest hala lekkoatletyczna. Nic tylko rozwijać sport - przyznał medalista IO w Montrealu i Moskwie.

Podkreślił, że właśnie w tak małych ośrodkach jak Racibórz może rozwijać się lekkoatletyka. - Duże miasta omijają temat stadionów lekkoatletycznych, treningowych. Przykładem jest moja rodzinna Warszawa... Ale cieszę się bardzo, że taki obiekt powstał w Raciborzu. Życzę młodzieży sukcesów - dodał Jacek Wszoła.

Obiektu gratulował też Jacek Markowski, prezes Śląskiego Związku Lekkiej Atletyki. - Wspaniały stadion. Tutaj jest kuźnia talentów i olimpijczyków. Cieszymy się bardzo, że tutaj będziemy przyjeżdżać na zawody. Nie tylko wojewódzkie, ale ogólnopolskie. To też świetne miejsce na organizację obozów sportowych - przyznał.

Jako pierwsi po nowej bieżni przebiegli najmłodsi sportowcy, a najszybszy z nich przeciął wstęgę. Później rozpoczął się "Miting Otwarcia Stadionu Lekkoatletycznego w Raciborzu” i zawody ligi młodzików. Były biegi (również przez płotki i sztafety), skok w dal, rzuty (dyskiem, młotem, oszczepem), skok o tyczce.

Przebudowa stadionu kosztowała ok. 11 mln zł. Obiekt został wybudowany w 1971 roku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Powrót reprezentacji z Walii. Okęcie i kibice

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na raciborz.naszemiasto.pl Nasze Miasto