SMS Racibórz w czołówce w Oświęcimiu [ZDJĘCIA]

Alek
SMS Racibórz w Oświęcimiu
Drużyna SMS Racibórz zajęła V miejsce podczas II rundy Ligi Szkół Mistrzostwa Sportowego w pływaniu. W klasyfikacji końcowej Ligi, SMS Racibórz zajął IV miejsce. Dwudniowe zawody na 50 - metrowym basenie w Oświęcimiu(16/17.05) wygrała ekipa gospodarzy przed zespołami Krakowa i Szczecina.

SMS Racibórz w czołówce w Oświęcimiu

W tej zawsze bardzo prestiżowo traktowanej rywalizacji nasi pływacy aż 13 razy stawali na podium. Swoje konkurencje wygrali Rafał Bugdol, który nie miał sobie równych w wyścigu na 50 metrów stylem grzbietowym. Z kolei Katarzyna Nawaryńska była najszybsza w wyścigu na 100 metrów stylem grzbietowym. Pływacy raciborskiej SMS zajęli także sporo czołowych lokat w punktacji indywidualnej, w której sumuje się punkty według tabeli wielobojowej FINA uzyskane przez zawodnika w dwóch startach w poszczególnych blokach. Rywalizację w stylu klasycznym na drugim miejscu ukończył Krzysztof Tokarski, a na trzecim Ewa Dymarek. W stylu grzbietowym drugie pozycje zajęli Rafał Bugdol i Katarzyna Nawaryńska, a trzecią lokatę wywalczył Wojciech Gabrysz. Aleksandra Tomala ukończyła zawody na piątym miejscu w stylu motylkowym i szóstym w stylu grzbietowym. Bartosz Hoderny został sklasyfikowany na piątym miejscu w klasyku. Natomiast Małgorzata Niedźwiedzka zajęła ósme miejsce w „żabce” i dziesiąte w stylu zmiennym. Wszystkie wyniki zawodów w Oświęcimiu są dostępne na stronie megatiming.pl