Śliskie drogi, mróz i śnieg

Aleksander Król
Dwadzieścia załóg wzięło udział w rajdzie samochodów tuningowanych, który w minioną niedzielę odbył się w Kuźni Raciborskiej.

Kierowcy startowali w skrajnie trudnych warunkach. Śliskie drogi i ciągle padający śnieg nie ułatwiał im zadania. Na krętej trasie rajdu, którą poprowadzono ulicami: Tartaczną, Kolejową, Staszica i Powstańców Śląskich, nie brakowało dodatkowych przeszkód.

Organizatorem imprezy był Automobilklub "Ślązak" z Rydułtów. Zawodnicy reprezentowali ziemię rybnicką, wodzisławską i cieszyńską. Kierowcy zostali podzieleni na cztery klasy, w zależności od pojemności silników ich maszyn: do 700 cm3, od 701 cm3 do 1250 cm3, od 1250 cm3 do 1600 cm3 i od 1600 cm3 do 2000 cm3. W klasyfikacji generalnej pierwsze miejsce zajęła załoga: Kajetan i Dariusz Rakowie, którzy startowali w klasie drugiej. Drugie miejsce wywalczyli: Tomasz i Judyta Sanecznikowie, którzy wygrali także swoją klasę III, a na ostatnim miejscu podium stanęli: Piotr Szarowski i Bogdan Chruszcz (klasa II).

Wśród zawodników startujących w klasie pierwszej bezkonkurencyjna była para: Piotr Gadziński i Agata Radecka. Na podium stanęli również: Robert i Ewelina Pakuła oraz Patryk Kociemba i Łukasz Dera.

Startująca w klasie III para Mariusz Blacha i Łukasz Świtoń, nieznacznie przegrała z Sanecznikami. Ciekawa była także rywalizacja wśród kierowców i pilotów, zasiadających w najmocniejszych maszynach. Pierwsze miejsce w kategorii czwartej zajęli: Leszek i Izabela Klimsowie. Drugie miejsce wywalczyła załoga: Dawid Prus i Damian Ciechanowicz, a trzecie Krzysztof Cudzich i Marcin Czech.