Siatkówka plażowa: Za mało na juniorki

Aleksander Król
Tym razem siatkarki z Krzanowic musiały zadowolić się zajęciem miejsca w przedziale od IX do XII fot. arc
W pierwszym, historycznym występie siatkarek z Krzanowic w finale mistrzostw Polski juniorek w siatkówce plażowej, nasza para musiała zadowolić się zajęciem miejsca w przedziale od IX do XII.

- Ola Baron i Karolina Daniszewska były jedną z najmłodszych par w turnieju, w którym wzięło udział 16 najlepszych par z całej Polski. Naszym dziewczynom zabrakło trochę doświadczenia i ogrania na piasku - mówi Tomasz Kuziak, trener UKS Krzanowice.

Ola i Karolina zaczęły zawody bardzo dobrze, wygrywając z ekipą z Wrześni pierwszego seta do 12. Niestety w drugiej partii dziewczęta popełniły aż dwanaście błędów i ostatecznie musiały rozstrzygać mecz w tie-breaku. Decydującego seta rozpoczęły dobrze, prowadząc 7:0. Niestety zabrakło konsekwencji w ich grze i rywalki odrobiły straty, ostatecznie wygrywając całe spotkanie. Aby pozostać w grze krzanowiczanki musiały wygrać drugi mecz, w którym zmierzyły się z koleżankami z Lublina.

Nasze dziewczyny nie zawiodły i wygrały w tie-breaku do 9.

W trzecim spotkaniu Karolina i Ola trafiły na odwieczne rywalki ze Śląska, czyli parę Giemza i Kozińska z Dąbrowy Górniczej, z którą wcześniej już trzykrotnie przegrały. Niestety tym razem było podobnie.

Krzanowiczanki poległy aż 0:2 z późniejszymi brązowymi medalistkami mistrzostw Polski juniorek w siatkówce plażowej.