Siatkarze wreszcie wygrali

(irs)

Bardzo dobre wiadomości nadeszły z hali Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Łąkowej. Siatkarze KS AZS Rafako wygrali swój pierwszy mecz w tegorocznych rozgrywkach czwartej grupy drugiej ligi. Raciborzanie po zaciętym boju pokonali MKS MOS Będzin 3:2 (25:18, 18:25, 18:25, 25:14, 15:13.

Podopieczni trenera Witolda Galińskiego rozegrali znakomicie pierwszego seta. Szkoleniowiec Rafako wyliczył, że jego zawodnicy zdobyli aż 23 punkty po własnych akcjach: z ataku, zagrywki i bloku. Goście popełnili tylko dwa błędy.

Niestety w drugiej i trzeciej odsłonie gospodarze ulegli łatwo do 18. Raciborzanie obudzili się w czwartym secie, w którym zmietli gości z parkietu. Wygrali także tie break. Trener Galiński analizuje materiał, nagrany kamerą wideo. Wynika z niego, że zawodnicy Rafako wciąż popełniają dużo błędów, ale grają skuteczniej. Jutro raciborzan czeka mecz wyjazdowy z Okocimskim Brzesko, który jeszcze niedawno zajmował fotel lidera.

Szymon Grabowski: Miejsce Lechii jest w ekstraklasie, Arki również