Siatkarki z Krzanowic pozostają w II lidze!

Alek
Trzeci i jak się okazało ostatni mecz o utrzymanie w II lidze rozegrały krzanowiczanki w Cieszynie. Po pewnych dwóch zwycięstwach u siebie dziewczęta dopięły swego i w decydującym meczu pokonały cieszńską Viktorię 3:0, zapewniając sobie kolejny, trzeci sezon w II lidze kobiet.

Bardzo pracowite dwa miesiące miały zawodniczki UKS Krzanowice, ponieważ większość dziewcząt gra w rozgrywkach kadetek, juniorek i seniorek.

Seniorki po trzecim wygranym meczu w Cieszynie zapewniły sobie pozostanie w II lidze kobiet.
Po pięciodniowych zmaganiach w Finale Mistrzostw Polski Juniorek dziewczęta miały tylko jeden dzień przerwy, by zregenerować siły i przystąpić do bardzo ważnego meczu w II lidze.

Od pierwszych piłek meczu dziewczęta z Krzanowic wiedziały po co przyjechały do Cieszyna. Szybko objęły prowadzenie 7 : 3 i później tylko kontrolowały przebieg seta, który zakończyły pewnym zwycięstwem.

Druga partia była już bardziej zacięta, cieszynianki nie mając nic do stracenia "pogoniły" krzanowiczanki zagrywką i do końca wynik seta był otwarty, lecz bardziej doświadczone i ograne dziewczęta z Krzanowic zagrały świetnie w końcówce i dwoma mocnymi atakami przechyliły szale zwycięstwa na swoją korzyść. Do szczęścia brakowało już tylko jednego zwycięskiego seta.

To co pokazały krzanowiczanki w trzeciej partii dosadnie potwierdza, ze II liga im się zdecydowanie należy. Wiedząc, że to już tylko jeden set brakuje do utrzymania krzanowiczanki zagrały wyśmienicie miażdżąc rywala do 10.

Przypomnijmy, dobrze radzą sobie też młodsze drużyny UKS Krzanowice. Juniorki dotarły do Finału Mistrzostw Polski, gdzie zajęły 8 miejsce.
Kadetki zdobyły Mistrzostwo Śląska i w dniach 25-27 marca zagrają u siebie w ćwierćfinale Mistrzostw Polski.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani