Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Siatkarki z Krzanowic mistrzem Śląska!

Aleksander Król
Kadetki z Krzanowic zdobyły siatkarskie mistrzostwo Śląska i podobnie jak juniorki będą reprezentować województwo w rozgrywkach ogólnopolskich.

To było wspaniałe zwycięstwo krzanowiczanek nad drużyną Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Bielska-Białej. Nasze kadetki zdobyły złoty medal Mistrzostw Śląska i tak, jak juniorki będą reprezentować województwo śląskie w rozgrywkach ogólnopolskich.

- Mimo, że bielszczanki ściągają do siebie dziewczęta z całej Polski, nie dały rady naszym zmotywowanym i bojowo nastawionym dziewczynom, które wyprawiały cuda, by pokonać renomowanego przeciwnika. I udało się, jesteśmy najlepsi! - mówi Tomasz Kuziak, trener UKS Krzanowice.

Od początku finałowego spotkania krzanowiczanki dyktowały warunki na boisku, prowadząc kolejno: 16:12, 23:14 i ostatecznie wygrywając seta do 16 punktów.

Jednak siatkarki z Bielska-Białej nie zamierzały łatwo sprzedać skóry i w drugiej partii ruszyły do ataku. Zacięta walka o każdy centymetr boiska toczyła się do stanu: 16:15. Od tego momentu rywalki znów były tylko tłem dla naszej, świetnie dysponowanej tego dnia ekipy. Chwilę później krzanowiczanki prowadziły już 2:0.

To rozzłościło dziewczyny z Bielska, które trzeciego seta rozpoczęły od mocnego uderzenia i objęły prowadzenie 12:3, a potem 18:7. Mimo że sytuacja wydawała się beznadziejna i kibice powoli przygotowywali się do kolejnego seta, nasze dziewczyny zaczęły odrabiać straty i doprowadziły do remisu 23:23. To musiało odbić się na psychice rywalek, które zaczęły popełniać proste błędy i oddały nam zwycięstwo.

Na koniec turnieju wręczono statuetki dla najlepszych zawodniczek mistrzostw Śląska, które otrzymały: najlepsza libero - Magdalena Kuziak oraz MVP turnieju - Aleksandra Baron.

- Po sukcesie kadetek okazało się, że UKS Krzanowice w tym sezonie jest najlepszym klubem młodzieżowym na Śląsku. Kadetki zdobyły złoto, juniorki srebro, a młodziczki zajęły 7 miejsce na Śląsku - wylicza Kuziak.

Z BKS Aluprof Bielsko-Biała zagrały: Karolina Wittek, Aleksandra Baron, Joanna Świerczek, Monika Nowak, Karolina Daniszewska, Magdalena Sławik, Magdalena Kuziak, Joanna Staniszewska, Carmen Walden, Agnieszka Sosna i Julia Sycz.