Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Siatkarki z Krzanowic mają pecha

Aleksander Król
Ładna gra, ale kiepskie wyniki - drużyna z Krzanowic nie ma szczęścia w tym sezonie w rozgrywkach bardzo wyrównanej drugiej ligi

Zabrakło szczęścia siatkarkom z Krzanowic, które po dobrym meczu przegrały na wyjeździe z drużyną MCKiS Jaworzno 2:3. - Od meczu z Politechniką gramy już nieźle. Wyszliśmy z dołka i nasza gra może się podobać. Jednak w dalszym ciągu czegoś nam brakuje, kolejny mecz przegraliśmy w tie-breaku - mówi Tomasz Kuziak, trener UKS Krzanowice.

Widowisko było bardzo emocjonujące, tym bardziej, że obie drużyny znajdują się w dolnej części tabeli.
Set pierwszy był bardzo zacięty - żadna z drużyn nie mogła odskoczyć drugiej na więcej niż 2, 3 punkty. Jednak w końcówce to krzanowiczanki zachowały więcej spokoju i wygrały partię do 22 punktów.

Niestety w drugiej odsłonie na boisku rządziły już gospodynie, które agresywną zagrywką i skuteczną kontrą zmiażdżyły naszą drużynę.
Trzecia partia rozpoczęła się od walki punkt za punkt, która trwała do połowy seta. Potem znów górą były jaworzanki, które wygrały do 18.
W czwartym secie krzanowiczanki ruszyły w końcu do ataku i przy ogłuszającym dopingu swoich wiernych fanów wygrały tą partię do 18. W tie-breaku dziewczęta z Krzanowic ciągle goniły wynik i mając piłkę na remis przy stanie 12:13, pomyliły się w ataku. W kolejnej akcji gospodynie zakończyły mecz.

- Sytuacja w tabeli zrobiła się nieciekawa. Znajdujemy się obecnie w strefie spadkowej i będziemy musieli mocno się sprężyć w Nowym Roku. Trzeba zacząć wygrywać - zauważa Tomasz Kuziak, przyznając, że łatwo nie będzie. - W tym sezonie liga jest bardzo wyrównana. Nie licząc zespołu z Trzebnicy, który ma zdecydowaną przewagę oraz Cieszyna, pozostałe dziewięć drużyn reprezentuje ten sam poziom. Świadczą o tym chociażby wyniki poszczególnych spotkań, które najczęściej kończą się rezultatem 3:2. O zwycięstwie decyduje zwykle dyspozycja dnia danego zespołu - mówi Kuziak.

Kolejny mecz siatkarki z Krzanowic rozegrają u siebie 15 stycznia z SMS Sosnowiec. - Mieliśmy grać 8 stycznia na wyjeździe z Cieszynem, ale mecz jest przełożony - dodaje.