Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Praca w Raciborzu na wakacje. Wykładanie towaru, roznoszenie ulotek... Sprawdź oferty

Aleksander Król
aleksander król
Nawet 7 złotych brutto za godzinę wykładania towaru w markecie i 6 złotych za roznoszenie ulotek w centrum miasta mogą zarobić młodzi ludzie przez wakacje. W raciborskim Młodzieżowym Biurze Pracy OHP, działającym przy ulicy Klasztornej, drzwi się teraz nie zamykają.

- Dziennie odwiedza nas od 20 do 30 osób, którzy chcą pracować w lipcu i sierpniu. Takich tłumów nie było już dawno - mówi Katarzyna Kozdęba, pośrednik pracy z Młodzieżowego Biura Pracy w Raciborzu.

Przyznaje, że spływające tu od pracodawców oferty rozchodzą się w okamgnieniu. - Skierowaliśmy młodych ludzi między innymi do prac, związanych z przygotowaniem do otwarcia marketu Tesco. Ale na pewno będziemy mieć stąd kolejne oferty, jak zacznie on już działać. Wysyłamy też młodzież do "Mieszka", gdzie będą pakować cukierki. Mamy też inne oferty - zapewnia Katarzyna Kozdęba.

O wakacyjną pracę mogą starać się nie tylko osoby pełnoletnie, ale już nawet 15-letnie. Niestety, ofert dla nich jest mniej niż dla 18-latków.
- Pracodawcy trochę obawiają się zatrudniać nieletnich, ale nie wszyscy. Przy segregacji odpadów w Przedsiębiorstwie Komunalnym mogą pracować już osoby w wieku 16 lat - mówi Kozdęba.

Tutaj nie płacą za godzinę, tylko od pełnego worka - 45 groszy. Wydaje się mało, ale podobno pakowanie plastikowych butelek idzie bardzo szybko i naprawdę się opłaca.
- Fajne jest to, że nie ma tu sztywnych godzin. Młodzież może przyjść do pracy o godz. 8 albo 10 i segregować, jak długo chce - tłumaczy Katarzyna Kozdęba.

Większość młodych ludzi nie wybrzydza.
- Nie ma znaczenia, co będę robiła. Mam nadzieję, że w ogóle coś znajdę. Chcę zarobić trochę na "osiemnastkę" - mówi Karina Wysocka, która do biura pracy wybrała się wspólnie z koleżanką Sandrą Marcinków. Dziewczyny pracowały już w ubiegłoroczne wakacje.
- Nie skończyłyśmy jeszcze 18 lat, więc potrzebujemy zgody rodziców. Ale z tym nie będzie problemu. Chcemy zacząć jak najszybciej - mówią zgodnie raciborzanki.

Niektórzy chcieliby zarabiać w euro, ale w biurze na Klasztornej nie ma zagranicznych ofert. - Jedynie informujemy, gdzie je można znaleźć - mówi Kozdęba.
Największym problemem jak co roku są książeczki zdrowia, bo wielu uczniów, odwiedzających w te wakacje Młodzieżowe Biuro Pracy jeszcze nigdy wcześniej nie pracowało. - Wyrobienie książeczki kosztuje od 70 do 150 złotych. Podobno najtaniej jest w szpitalu i najkrócej tam się czeka - od tygodnia do dwóch - dodaje Kozdęba.

______________________________________________________________________________
Oferty pracy

Młodzieżowe Biuro Pracy
ul. Klasztorna 6, tel. 32/4190902, mail: [email protected]

- segregacja odpadów plastikowych w Przedsiębiorstwie Komunalnym w Raciborzu - 45 groszy za każdy worek plastikowych
butelek,
- wykładanie towaru w markecie - 7 zł brutto na godzinę,
- praca przy kasie w markecie - 8 złotych na godzinę,
- roznoszenie ulotek - 6 złotych
- przeprowadzanie ankiet - 1 zł za każdą ankietę.

od 12 lat
Wideo

echodnia Ksiądz Łukasz Zygmunt o Triduum Paschalnym

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na raciborz.naszemiasto.pl Nasze Miasto