Pewne zwycięstwo siatkarzy z Raciborza

AZS RAFAKO
arc azs rafako
Dziś siatkarze KS AZS Rafako Racibórz rozegrali drugie spotkanie sezonu, tym razem na własnej hali. Przeciwnikiem naszych siatkarzy był zespół Bielawianki Bester Bielawa. Nasi pewnie wygrali to spotkanie.

Pierwszy set
Pierwszy set rozpoczął się od mocnego uderzenia gospodarzy. Pierwszy punkt w meczu skutecznym pojedynczym blokiem zdobył Piotr Sęk. Potem po skutecznym ataku dołożyli Władarz i Otlik, asem serwisowym popisał się Galiński i zrobiło się 4:0.

Wynik ten zmusił trenera Bielawianki do poproszenia o przerwę dla swoich zawodników. Później gra się wyrównała i wynik zrobił się trochę bardziej korzystny dla gości (8:6), ale wydarzyło się to za sprawą dwóch błędów Krystiana Lipca, który najpierw zaatakował w antenkę, a następnie wyrzucił piłkę w aut.

Od tej pory jednak przewaga raciborzan nie podlegała już dyskusji. Skuteczna gra w bloku, ale przede wszystkim atomowe ataki m.in. Mateusza Władarza i Krystiana Lipca sprawiły, że z każdą akcją rosła przewaga Rafako.

Przy stanie 17:11 nie wytrzymał już trener Andrzej Zemanek i wziął drugi czas na żądanie. Później ratował się już zmianami, ale na niezbyt wiele to się zdało. KS AZS Rafako w pierwszym secie zdecydowanie pokonał gości 25:16, a seta skutecznym blokiem zakończył Galiński.

Drugi set
Skutecznym blokiem seta otworzyli goście drugi set i przez kilka akcji toczyli wyrównany bój
z rafakowcami. Dobrze w tego seta weszli przede wszystkim Piotr Borkowski oraz Dawid Pacioch.

Sił na taką wymianę ciosów wystarczyło im zaledwie do stanu 5:5. Od tego momentu wyższy bieg wrzucili gospodarze meczu i odjechali Bielawiance najpierw na 8:6, a następnie 10:6.

To spowodowało, że trener gości poprosił swoich siatkarzy do siebie. Niewiele to gościom pomogło, gdyż po kilku minutach na tablicy widniał wynik 15:9. Gdy po następnych akcjach zrobiło się 19:12 trener Zemanek wezwał swoich zawodników ponownie do siebie i jeszcze raz starał się dotrzeć do siatkarzy z Bielawy, którym zdecydowanie w tym meczu niewiele wychodziło. Inna sprawa, że na niewiele gościom pozwolili zawodnicy z Raciborza. Druga odsłona zakończyła się takim samym wynikiem jak poprzednia, czyli 25:16.

Trzeci set
Dwie dosyć gładko wygrane partie trochę niepotrzebnie rozluźniły naszych siatkarzy, a zdecydowanie dały do myślenia gościom. Trzecia odsłona meczu to zdecydowanie lepsza gra Bielawianki i kilka niepotrzebnych błędów raciborzan.

Na początku wydawało się, że set ten będzie bliźniaczy do drugiego. Znowu równo do 5:5 i odskok gospodarzy na 9:7. Ale Bielawianka ani myślał odpuszczać i juz za chwilę mieliśmy 11:11, a następnie 12:13 dla gości.

W tej sytuacji trener Rafako Witold Galiński zmuszony był do wzięcia pierwszego w tym meczu czasu dla Rafako. Po powrocie na parkiet nadal trwała wyrównana walka, ale co raz śmielej poczynali sobie goście, którzy od stanu 15:15 zdobyli siedem kolejnych oczek zapewniając sobie solidną przewagę (15:22). W międzyczasie drugą przerwę wykorzystał Witold Galiński, ale raciborzanie nie zdołali odrobić tych strat i przegrali trzeciego seta wynikiem 17:25.

Czwarty set
Zwycięstwo w trzecim secie mocno podbudowało gości i dodało im wiary we własne umiejętności, bo czwarta partia od początku była prowadzona pod dyktando siatkarzy z Bielawy. Co prawda prowadzenie Bielawianki było zaledwie jedno lub dwupunktowe, ale to raciborzanie musieli gonić wynik. Taka sytuacja utrzymywała się aż do wyniku 9:11.

Na szczęście do dobrej gry wrócili rafakowcy, którzy najpierw doprowadzili do wyrównania 12:12, a chwilę później objęli prowadzenie 15:13. Od tej chwili trwał już koncert gry gospodarzy, którzy raz po raz powiększali przewagę (20:14). Gościom nie pomogły przerwy o jakie prosił ich trener, a zaliczka uzyskana przez Rafako wystarczyła, aby prowadzenie utrzymać do końca i zwyciężyć w tym secie do 16, a w całym meczu 3:1.