Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

MKZ Unia Racibórz: Zapaśnicy podbili Europę [ZDJĘCIA]

Alek, MKZ Unia Racibórz
MKZ Unia Racibórz: Zapaśnicy podbili Europę
23-25 maja w Kladnie (Czechy) odbył się turniej zapaśniczy dla dzieci i młodzieży. W zawodach brało udział 380 zawodników z dwunastu państw tj. Belgia, Dania, Szwecja, Chorwacja, Czechy, Słowacja, Niemcy, Norwegia, Rosja, Szwajcaria ,Włochy i Polska. Polskę reprezentowało 31 zawodników z Klubu MKZ Unia Racibórz( 5 dziewczyn i 26 chłopców)

23 maja zawodnicy przyjechali do stolicy Czech Pragi w godzinach popołudniowych, reprezentacja wybrała się do AQVA Parku w Pradze, gdzie podczas zabaw zawodnicy mogli się zrelaksować po podróży i przed turniejem.
Wieczorem jak przed każdymi zawodami odbyło się ważenia zawodników , 24 .05 walki eliminacyjne ,25.05 walki finałowe .Podczas dwóch dni walk zdobyliśmy wiele medali .

Wśród dziewczyn pozycje medalowe wywalczyły :

Złoty medal :Wiktoria Urgacz i Natalia Duksa
Srebrny medal: Paulina Koszany
Brązowy medal :Nikola Dereczyńska

Najmłodszą uczestniczką i reprezentantką raciborskich zapaśniczek była Emilia Świerczewska , która stoczyła 5 walk z chłopcami ( 3wygrała i 2 przegrała ) i zajęła 4 miejsce .

Reprezentantki Polski w zapasach kobiet drużynowo uplasowały się na trzecim miejscu za Reprezentacją Niemiec i klubem z Brna (Czechy)
Chłopcy wywalczyli 12 medali w tym 1 brązowy, 5 srebrnych i 6 złotych

W klasyfikacji drużynowej Racibórz wyprzedził klub Olymp Praha trzecie miejsce zdobył Sokol Hodonin

Jakub Wysocki

Trenerzy innych państw wiedzą ,że Polscy zapaśnicy z Raciborza prezentują wysoki poziom i walki z nimi nie są łatwe . - Uważam , że wyjazd był bardzo pożyteczny po względem szkoleniowym szczególnie dla młodych zapaśników .Wszyscy stoczyli przynajmniej po trzy walki z zawodnikami z innego kraju. Mogli sprawdzić swoje umiejętności zdobyte podczas treningów a przy tym zintegrować się ze sobą - mówi trener Piotr Żurawik, bardzo zadowolony z sukcesów młodych zawodników, którzy na macie pokazali ducha walki nie patrząc czy zawodnicy są z Skandynawii Czech czy może potężnej Rosji.