MKZ Unia Racibórz z 7 medalami w Chełmie [ZDJĘCIA]

Alek, MKZ Unia Racibórz
MKZ Unia Racibórz z 7 medalami w Chełmie
Bardzo udany występ zanotowali zawodnicy MKZ Unia Racibórz podczas Ogólnopolskiego Turnieju Kwalifikacyjnego młodziczek i młodzików w zapasach kobiet oraz stylu klasycznym. Na zawodach w Chełmie podopieczni trenerów Piotra Szczeponioka, Piotra Żurawika i Mateusza Wanke zdobyli w sumie 7 medali: 2 złote, 3 srebrne i 2 brązowe.

Na najwyższym stopniu podium stanęli Kamil Czarnecki(42 kg) i Michał Michniewicz(47 kg), srebrne medale zdobyli Krzysztof Prasek(53 kg), Tomasz Wawrzyńczyk(85 kg) – wszyscy są uczniami ZSOMS Racibórz i Adrian Weczerek(35 kg), a brązowe krążki wywalczyli Jakub Otulak(42 kg) i Nikola Derwieczyńska(67 kg).

Dobry start zanotowali również Kamil Marcinkowski(38 kg) – 5. miejsce, Karol Węgrzynowski(66 kg) – 7.miejsce, Kamil Kremer(53 kg) – 9.miejsce oraz Nils Heiduczek(47 kg) i Damian Machowski(53 kg) – 10.miejsce.

Młodzicy MKZ Unia Racibórz wygrali również klasyfikację drużynową w której ze sporą przewagą wyprzedzili ekipy z Chełma i Targówka.

Zawody w Chełmie stały na bardzo dobrym poziomie. Do rywalizacji zgłosiło się 159 zawodników i 92 zawodniczki z klubów z całego kraju oraz trzy ekipy z Ukrainy. Młodzi zawodnicy zaprezentowali już spore umiejętności techniczne, dzięki czemu wiele walk mogło zadowolić największych koneserów zapasów.