MKZ Unia Racibórz bez nominacji na Olimpiadę. Szanse ma Wolny

Aleksander Król
Polska reprezentacja zapaśnicza na turnieju w Serbii wywalczyła 4 nominacje na Olimpiadę do Rio de Janeiro. Niestety kwalifikacji nie zdobyli zawodnicy MKZ Unia Racibórz. Szansę ma Mateusz Wolny.

Zawody na pierwszym miejscu ukończyli Katarzyna Krawczyk, Agnieszka Wieszczek – Kordus, Radosław Baran i Magomedmurad Gadzhiev. Startujący w Zrenjaninie Agnieszka Król (58 kg) i Dawid Ersetic (59 kg) z MKZ Unia Racibórz mimo ambitnej postawy zakończyli rywalizację bez kwalifikacji. Już w najbliższy piątek (22-24.04) w dalekiej Mongolii z udziałem polskich zapaśników rozpocznie się kolejny turniej o prawo startu w Brazylii. Szansę na wywalczenie prawa rywalizacji na Igrzyskach z MKZ Unia Racibórz będzie mieć Mateusz Wolny, który wystąpi w kategorii 75 kilogramów. Natomiast kierownikiem naszej ekipy będzie Grzegorz Pieronkiewicz – Prezes Polskiego Związku Zapaśniczego.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani