18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Liceum Plastyczne w Raciborzu uczy mistrzowskiej fotografii [ZDJĘCIA Z WYSTAWY]

Alek
GELATIN SILVER PRINTS. Prace Liceum Plastycznego
GELATIN SILVER PRINTS. Prace Liceum Plastycznego
GELATIN SILVER PRINTS, czyli efekty magii ciemniowej autorstwa uczniów Liceum Plastycznego w Raciborzu w formie wystawy fotograficznej do 11 lipca można podziwiać w raciborskiej Galerii CZARNY KOT.

Fotografia otworkowa, luksografia, kompozycje zwielokrotnione, montaż optyczny, raster fotograficzny, odcisk antropomorficzny, high key, low key, tonowanie barwne - to tylko niektóre z prezentowanych na wystawie technik fotograficznych, poznanych i doskonalonych w laboratorium fotograficznym Instytutu Sztuki PWSZ w Raciborzu pod kierunkiem dr Gabrieli Habrom-Rokosz. Odpowiednie warunki bazowe pracowni nie tylko pozwalają na zapoznanie się z unikatowym dziś warsztatem fotografii klasycznej, ale również gwarantują indywidualny rozwój w zakresie foto-grafiki warsztatowej. Inspirowane dziełami mistrzów światowej klasy prace fotograficzne, stanowią doskonałą podstawę dalszego rozwoju w tej, jakże dziś wszechobecnej dyscyplinie sztuk, jaką jest fotografia. Funkcjonując w czasach nadprodukcji obrazu, trzeba być wyjątkowo wybrednym i świadomym, wiedzieć czym jest obraz fotograficzny, aby później cieszyć się rezultatami pracy w programach graficznych, tworząc obrazy cyfrowe.

Bogaty program kształcenia w Liceum Plastycznym umożliwia nie tylko zdobycie ogólnokształcącego wykształcenia z maturą, ale ponadto zawód plastyka, co oznacza osobę kreatywną, wrażliwą i wyposażoną w umiejętności tworzenia autorskich projektów, opartych na solidnym warsztacie. Fotografia klasyczna, czy grafika warsztatowa uczą przede wszystkim precyzji procesu tworzenia, solidności i umiejętności wykorzystania wiedzy teoretycznej w praktycznym działaniu. Obserwując proces tworzenia się obrazu w ciemni fotograficznej, młody twórca ma możliwość doświadczania zjawisk estetycznych, które nie tylko uświadamiają zależności pewnych procesów chemicznych, czy fizycznych ale rozwijają wyobraźnię i myślenie twórcze. Sztuka fotografowania w poczuciu świadomości roli, jaką pełni sprzęt fotograficzny w odróżnieniu od autora zdjęć wydaje się podstawą kształcenia przyszłych fotografików. Powszechna dostępność, różnorodność i łatwość posługiwania się sprzętem umożliwiającym fotografowanie sprawia, że poziom rozpowszechnianych dziś efektów mechanicznego traktowania migawki jest coraz niższy. Umiejętność tworzenia obrazów fotograficznych z całą odpowiedzialnością za wynik końcowy, wydaje się więc dziś nie tylko zasadna, ale wręcz konieczna. Fotografia klasyczna wymaga szczególnego przygotowania, konsekwencji w procesie tworzenia i dobrego warsztatu, stąd daje solidne podstawy do dalszego rozwoju z wykorzystaniem nowoczesnych technologii cyfrowych.

Galeria CZARNY KOT jest tym miejscem, w którym młodzi plastycy mogą z dystansem popatrzeć na swoje dzieła, podzielić się z odbiorcami swoimi doświadczeniami oraz czerpać inspiracje do dalszych poszukiwań twórczych. Wyjątkowy klimat, kameralność i życzliwość prowadzących Galerię z pewnością ułatwia - wrażliwym osobowościom - pokonywać kolejne etapy na drodze do spełnienia twórczych marzeń.

ZOBACZ ZDJĘCIA MICHAŁA SOBCZYKA i PATRYCJI PIECHULA

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na raciborz.naszemiasto.pl Nasze Miasto