Justyna Święty odpadła w eliminacjach MŚ w Londynie

AREK
Justyna Święty zajęła szóste miejsce w eliminacyjnym biegu na mistrzostwach świata w Londynie arc
Justyna Święty nie powalczy o medal lekkoatletycznych mistrzostw świata w Londynie. Raciborzanka zajęła szóste miejsce w biegu eliminacyjnym na 400 metrów. Z powodu słabej formy nie pobiegnie też w sztafecie. Przypomnijmy, że Justyna Święty przez miesiąc była kontuzjowana, co nie pozwoliło odpowiednio przygotować się do imprezy.

We wczorajszym biegu eliminacyjnym na 400 metrów Justyna Święty była dopiero szósta. Czas raciborzanki 53,62 sek. A to wynik o prawie 2,5 sek. Po tym biegu stało się jasne, że raciborzanka nie wystartuje w polskiej sztafecie na lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Londynie.

Powodem słabego startu jest niewątpliwie czerwcowa kontuzja stawu skokowego, która Justynę Święty wyeliminowała z treningów na kilka tygodni.