Juniorzy RTP Unia zremisowali z Victorią Jaworzno 2:2

IRENEUSZ STAJER
Juniorzy Raciborskiego Towarzystwa Piłkarskiego Unia tylko zremisowali na wyjeździe z Victorią Jaworzno 2:2. Był to mecz niewykorzystanych szans ze strony gości. Raciborzanie pojechali do Jaworzna w roli faworyta.

Raciborzanie pojechali do Jaworzna w roli faworyta. Podopieczni Zbigniewa Oszka zajmowali bowiem w Śląskiej Lidze Juniorów miejsce trzecie, zaś gospodarze plasowali się w dolnych rejonach tabeli. Tymczasem już w 4 min. miejscowi strzelili bramkę. Pomocnik gospodarzy wykorzystał błąd obrońcy raciborzan i uderzył celnie z 16 m. w długi róg bramki Michała Bedryja.

Po straconym golu Unia przystąpiła do ataku. Goście udokumentowali miażdżącą przewagę wyrównującą bramką. W 25 min. w polu karnym został sfaulowany Sebastian Kapinos. Skutecznych egzekutorem jedenastki okazał się Leszek Nieckarz. Raciborzanie poszli za ciosem. Dziesięć min. później Mirosław Pniewski otrzymał dokładne podanie ze środka pola i z 7 m. pokonał bramkarza gospodarzy. Niestety, w ostatniej min. pierwszej połowy raciborzanie stracili drugą bramkę i to w kuriozalnych okolicznościach. Podczas wyskoku do górnej piłki Piotr Sławik (zdaniem trenera Oszka) został sfaulowany. Sędzia widział inaczej. Wykorzystał to zawodnik gospodarzy, który kopnął piłkę w kierunku raciborskiej bramki. Futbolówki trafiła obrońcę Unii i po rykoszecie wpadła do bramki obok zdezorientowanego Bedryja.

W drugiej połowie unici mieli mnóstwo okazji, by rozstrzygnąć pojedynek na własną korzyść. Nie wykorzystali ani jednej. Pomimo remisu raciborzanie wciąż zajmują w ligowej tabeli znakomite trzecie miejsce. W czterech meczach Unia zgromadziła 7 punktów, strzeliła przy tym 13 goli, a straciła 10. W Jaworznie raciborzanie wystąpili w składzie: Michał Bedryj, Paweł Woniakowski, Piotr Sławik, Artur Schmidt, Mateusz Górny, Leszek Nieckarz, Patryk Podstawka, Dawid Fryt, Mirosław Pniewski i Sebastian Kapinos. W drugiej połowie weszli: za Woniakowskiego Damian Bembenek, za Pniewskiego Michał Tylka i za Podstawkę Adam Kiełtyka.