Dwie godziny walki siatkarek z Krzanowic

Aleksander Król
Znakomite spotkanie rozegrały siatkarki UKS Krzanowice w II lidze kobiet. Po dwugodzinnej batalii pokonały Sosnowiec 3:2.

Dla krzanowiczanek to zwycięstwo przyszło w najlepszym momencie, ponieważ po trzech porażkach z rzędu sytuacja w tabeli robiła się nieciekawa.

Mecz w sali w Pietrowicach Wielkich lepiej rozpoczęły sosnowiczanki, które utrzymywały przewagę 3-4 punktów. Jednak w końcówce gospodynie zaryzykowały zagrywką i doprowadziły do stanu 24:24. Niestety kolejne dwa punkty zdobyła drużyna gości.

Drugi i trzeci set należał do Krzanowic.
– Momentami graliśmy jak w transie, wszystko wychodziło. Każdą trudną piłkę dziewczyny zamieniały na punkty – mówi Tomasz Kuziak, trener UKS Krzanowice. W ten sposób Krzanowice wygrywały już 2:1.

Krzanowiczanki bardzo dobrze rozpoczęły też czwarty set. Prowadziły już 7:2, jednak po chwili był już remis 9:9. Potem znów zdobyły kilka punktów z rzędu, doprowadzając do prowadzenia 17:10. Jednak przyjezdne wzięły się w garść i zdołały zremisować 19:19. Wówczas nasza ekipa zaczęła grać nerwowo i po pięciu z rzędu błędach własnych przegrała seta.

W tie-breaku krzanowiczanki były bardzo skoncentrowane. I to przyniosło efekt. Przyjezdne zdołały zdobyć tylko siedem punktów.
Najlepszą zawodniczką meczu została Agnieszka Breitschedel (GS UKS Krzanowice)