Bohaterem meczu LKS Kornowac — Unia II Racibórz był Artur Staniek

(d)
LKS Kornowac wygrał niedzielny mecz klasy A z Unią II Racibórz 3:0. Bohaterem tego spotkania okazał się bramkarz gospodarzy Artur Staniek. Po pierwsze dlatego, że bardzo dobrze wywiązywał się ze swojej roli.

LKS Kornowac wygrał niedzielny mecz klasy A z Unią II Racibórz 3:0. Bohaterem tego spotkania okazał się bramkarz gospodarzy Artur Staniek. Po pierwsze dlatego, że bardzo dobrze wywiązywał się ze swojej roli. Bronił znakomicie. Nie dał się pokonać nawet w sytuacji sam na sam, a zawodnik raciborskiej drużyny Damian Tomasiak w 40 minucie kiwnął po drodze czterech obrońców nim wreszcie stanął oko w oko ze Stańkiem. Po drugie golkiper zespołu z Kornowaca strzelił gola, który otworzył miejscowej drużynie drogę do zwycięstwa. Po faulu na Bogdanie Pytliku sędzia podyktował rzut karny. Jego wykonawcą był właśnie Staniek i od 32 minuty LKS Kornować prowadził 1:0.

Kolejne gole strzelili: Sławomir Pytlik w 48 minucie i Leszek Gatnar w 65 minucie. W obu przypadkach sytuacje bramkowe wypracował Michał Niedziela, który po tym jak w 3 minucie gry zmarnował wyborną okazję strzelając za wysoko, przez resztę spotkania koncentrował się na dokładnych zagraniach do kolegów. Efekt był znakomity. Czy tak samo uda się zagrać w najbliższym meczu z Bukiem Rudy Wielkie?

LKS Kornowac — Unia II Racibórz 3:0 (1:0)

Bramki: Artur Staniek (32-karny), Sławomir Pytlik (48), Leszek Gatnar (65). Żółta kartka: Pytlik (Unia II).
KORNOWAC: Staniek — Filipek, Urbas, Mandera (67. Knura), Rydygiel (46. H. Gatnar) — Kowol (46. Błachut), Niedziela, B. Pytliok, S. Pytlik — L. Gatnar, A. Gatnar (85. Hajdasz).
UNIA II: Ozór — Herud, Mużelak, Mizera (50. Trzęsiński), Musioł (55. Pytlik) — Czarnecki, Gawron, Rachwalski, Tomasiak — Dymel (65. Serafin), Puszczyk (80. Ochojski).