AZS idzie na mistrza. W sobotę pokona Spałę!

Aleksander Król
Siatkarze z Raciborza pokonali Victorię Wałbrzych i są już na drugim miejscu w tabeli. W sobotę rozegrają spotkanie ze Spałą II. To nieobliczalny rywal

Siatkarze AZS Rafako Racibórz odnieśli cenne zwycięstwo z Victorią Wałbrzych 3:1, dzięki któremu wskoczyli na drugie miejsce w tabeli. Łatwo jednak nie było. W pierwszym secie zdobyli zaledwie 17 punktów.

- To był trudny mecz. W pierwszej partii Wałbrzych wysoko postawił nam poprzeczkę - przyznaje Witold Galiński, trener AZS Rafako Racibórz.
Od pierwszych minut gospodarze objęli prowadzenie. Siatkarze Victorii wykorzystali nasze zdenerwowanie i z każdą akcją powiększali swoje prowadzenie.
Na szczęście druga partia w wykonaniu naszej ekipy była już zdecydowanie lepsza. - To był decydujący set. Praktycznie w tej partii rozstrzygnął się cały mecz - mówi Galiński.

W sobotę nasi siatkarze rozegrają wyjazdowe spotkanie z drugim zespołem Spały.
- To nieobliczalny przeciwnik. Młody zespół, ale niełatwo się z nim gra. Jednak w sobotę chcemy wygrać i pokazać, że wcześniejsza porażka z tym zespołem była wypadkiem przy pracy - mówi Galiński.
Wcześniej raciborzanie przegrali 3:0.

Ekstraklasa: Legia zdobędzie mistrzostwo w Poznaniu?