Amelia Pisarczyk wywalczyła przepustkę na światowy czempionat w pływaniu

Alek
Amelia Pisarczyk, uczennica Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu przepustkę na światowy czempionat w pływaniu w płetwach wywalczyła podczas niedawnych mistrzostw kraju w Olsztynie(17 – 18.05).

Na Warmii i Mazurach oprócz Amelii Pisarczyk z SMS-u Racibórz wystartowała także Dominika Kern. Obie zawodniczki reprezentują barwy klubu sportowego Nautilus Jastrzębie. Amelia zdobyła w konkurencjach indywidualnych złoty medal na dystansie 50 metrów bf z czasem 23.11 oraz srebro na 100 metrów bf uzyskując jednocześnie kwalifikację do Mistrzostw Świata Juniorów i Seniorów !, które już w lipcu odbędą się w Grecji. Oprócz tego dwukrotnie stawała na drugim miejscu podium na dystansach 200 metrów pp i 200 metrów bf oraz na trzeciej pozycji 100 metrów pp. W konkurencjach sztafetowych wywalczyła 3 srebrne krążki. Klubowa koleżanka Amelii Pisarczyk, Dominika Kern również spisała się bardzo dobrze, zdobywając srebro w konkurencji 800 metrów pp oraz brąz na dystansie 200 metrów bf. Rywalizację na 50 bf i 100 bf metrów Dominika ukończyła tuż za podium. Ponadto w sztafecie wraz z drużyną przypłynęła na drugiej pozycji.