Unitki powiększają przewagę

(irs)
Młodzieżowa ekipa Unii z trenerem Remigiuszem Trawińskim. ireneusz stajer
Futbolistki Raciborskiego Towarzystwa Piłkarskiego Unia powiększają przewagę nad rywalkami w rozgrywkach dolnośląskiej drugiej ligi. W ostatnim meczu podopieczne trenera Remigiusza Trawińskiego pokonały na wyjeździe ...

Futbolistki Raciborskiego Towarzystwa Piłkarskiego Unia powiększają przewagę nad rywalkami w rozgrywkach dolnośląskiej drugiej ligi. W ostatnim meczu podopieczne trenera Remigiusza Trawińskiego pokonały na wyjeździe Gambit Mieszkowice 3:1. Spotkanie odbyło się na boisku w Lubawce koło Jeleniej Góry. - Z pewnością rozmiary zwycięstwa byłyby jeszcze większe, gdybyśmy wykorzystali wszystkie sytuacje podbramkowe - stwierdza Trawiński. - Na boisku zabrakło jednak Hani Konsek, która bierze udział w mistrzostwach Europy do lat 19 w Nowym Sączu. Jest napastniczką reprezentacji Polski. W meczu ligowym nie miał kto za bardzo strzelać bramek.

Pomimo tego już w piątej minucie przyjezdne zdobyły pierwszego gola. Celnym uderzeniem z rzutu wolnego popisała się Izabela Cichecka. Przez cały mecz unitki miały ogromną przewagę, prawie że nie schodziły z pola gospodyń. O dziwo to Gambit uzyskał wyrównującą bramkę. Rywalki trafiły do siatki z rzutu karnego. - W zespole pojawiła się niepotrzebna nerwowość - mówi trener unitek. W drugiej połowie Trawiński przesunął do ataku Joannę Deinert. Okazało się to bardzo dobre posunięcie. Deinert strzeliła bowiem dwie kolejne bramki dla Unii. W 56 min. wykorzystała rzut karny, który sędzia podyktował za faul na Cicheckiej. Sześć minut później uzyskała drugiego swojego gola. Pani Joanna pokonała bramkarkę gospodyń efektowną przewrotką. Raciborzanki wygrały 3:1 i zainkasowały kolejne trzy punkty. Obecnie zdecydowanie przewodzą w zmaganiach swojej grupy drugiej ligi.

Derby Trójmiasta: oprawa meczu Lechia Gdańsk - Arka Gdynia