ireneusz stajer
Raciborscy kolarze na trasie.  ireneusz stajer
Raciborscy kolarze na trasie. ireneusz stajer
Trzynastu kolarzy Cyklo-Klubu Ziemia Raciborska i Uczniowskiego Klub Sportowego Siódemka zainaugurowało sezon szosowy w Sobótce koło Wrocławia. W dorocznym memoriale im. Romana Ręgorowicza wzięło udział 850 osób.

Ogromny sukces odniosły młode raciborzanki. Kategorię dziewcząt wygrała Agnieszka Zając przed Kamilą Zajonc. Zawodniczki znakomicie ze sobą współpracowały i minęły linię mety na pierwszych dwóch
pozycjach. W grupie żaków
do
początku znakomicie poczynał sobie Szymon Strzeduła.
Raciborzanin przewodził stawce kolarzy. Niestety już na pierwszym okrążeniu uczestniczył w kraksie i musiał wycofać się z wyścigu. W młodzikach miejsce jedenaste zajął Tomasz Strzeduła.

W juniorach młodszych na starcie stanęło aż pięciu raciborzan. Ogromnego pecha miał Radomir Liszewski. Chłopak ustawił się bardzo dobrze do finiszu. Jechał na czwartej pozycji i nagle wpadł na samochód sędziowski, który zatrzymał się przed linią mety. Liszewski upadł na asfalt, ostatecznie został sklasyfikowany na 25. miejscu.

Bardzo liczna i silna stawka kolarzy rywalizowała w kategorii juniorów, Wśród 186 cyklistów było trzech raciborzan. Najlepiej spośród nich wypadł Łukasz Strzeduła, który finiszował na 27. miejscu, Piotr Malucha był 35.

W elicie walczył raciborzanin Adama Pierzga, który obecnie broni barw Dospelu Częstochowa. Wychowanek Cyklu-Klubu jechał doskonale. Niestety przegapił moment, w którym z peletonu uciekła dwudziestoosobowa grupa kolarzy. Na pierwszym miejscu z dużej grupy finiszował Pierzga, zajmując ostatecznie 21. miejsce. Równocześnie była to znakomita trzecia pozycja w gronie orlików.