Świetne wyniki młodzieży z powiatu raciborskiego

JW
Cały worek medali, bo aż 63 krążki, przywiozła z Międzynarodowych Igrzysk w Rendsburgu młodzież z powiatu raciborskiego. Młodzi na miejscu byli chwaleni nie tylko za osiągnięcia sportowe. Na turniej do Niemiec pojechali: koszykarze, piłkarki ręczne, pływacy, lekkoatleci i grupa taneczna SKAZA. Nasza młodzież usłyszała pochwały za: za walkę, osiągnięte wyniki i wyjątkową pracowitość.

Koszykarze RKK UKS „Jedynka” Racibórz prowadzeni przez Arkadiusza Galdię wywalczyli srebrny medal.
Po oficjalnym turnieju igrzysk, czterech koszykarzy z Raciborza zostało wybranych do meczu gwiazd. Byli to: Kamil Jasny, Oskar Szkurłat, Roman Jędzrzejczak i Tomasz Kądzioła.

W piłce ręcznej kobiet naszych barw broniły dziewczęta z UKS "Start" Pietrowice Wielkie prowadzone przez Joachima Wieczorka. W rywalizacji końcowej nasze zawodniczki wywalczyły brązowy medal. Na pierwszym stopniu stanęły Szwedki, na drugim – Niemki. Jak podkreślał Joachim Wieczorek turniej został rozegrany na bardzo wysokim poziomie. Jego drużyna mogła zagrać z zawodniczkami z krajów, które przodują w szkoleniu dzieci i młodzieży oraz reprezentują inne style gry.

Zmagania lekkoatletyczne trwały dwa dni. Zawodnicy MKS SMS Victoria Racibórz, uczniowie ZSOMS w Raciborzu rywalizowali z zawodnikami z 5 krajów. Do zawodów przystąpiło 100 lekkoatletów. Podopieczni Katarzyny Hyjek zdobyli 22 medale. Srebrne medale zdobyli: Dominka Mitręga (pchnięcie kulą, rzut dyskiem), Rafał Żyła (bieg na 100m, pchnięcie kulą), a brązowy Agnieszka Sichma w trójskoku.

Równie dobrze spisała się pływacka reprezentacja powiatu raciborskiego. Zawodnicy MKS SMS Victoria Racibórz, uczniowie ZSOMS, wywalczyli łącznie 39 medali (kategorie wiekowe i kategorie open). Na pływalni rywalizowało 64 zawodników w kategorii wiekowej 2000-2002.

W międzynarodowych warsztatach tanecznych udział wzięła Grupa Taneczna SKAZA prowadzona przez Manuelę Krzykałę, która działająca przy Raciborskim Centrum Kultury.