Punkty dla unitek

IRENEUSZ STAJER
Futbolistki Raciborskiego Towarzystwa Piłkarskiego Unia pokonały na wyjeździe Gambita Mieszkowice. Dzięki zwycięstwu raciborzanki powiększyły przewagę nad swoimi najgroźniejszymi rywalkami Unią Odrą Opole do trzech ...

Futbolistki Raciborskiego Towarzystwa Piłkarskiego Unia pokonały na wyjeździe Gambita Mieszkowice. Dzięki zwycięstwu raciborzanki powiększyły przewagę nad swoimi najgroźniejszymi rywalkami Unią Odrą Opole do trzech punktów.

W osłabionym składzie

Mecz rozegrano na boisku w Lubawce niedaleko Jeleniej Góry. Team z nadodrzańskiego grodu wystąpił znacznie osłabiony, bez Hani Konsek i kontuzjowanej bramkarki Darii Antończyk. Bramkostrzelna Konsek w tym czasie brała udział w mistrzostwach Europy pań do lat dziewiętnastu. Czempionat toczył się w Nowym Sączu. Tymczasem w ekipie z nadodrzańskiego grodu nie miał kto strzelać bramek. Natomiast Darię zastąpiła z powodzeniem 14-letnia Agnieszka Gudynowska, która na co dzień jest... napastniczką
Prawie cały mecz toczył się na polu gospodyń. Pomimo wspomnianego osłabienia drużyny, raciborzanki strzeliły pierwszą bramkę już w piątej minucie. Celnie trafiła z rzutu wolnego Izabela Cichecka.

Strzał w dziesiątkę

Przewaga podopiecznych trenera Remigiusza Trawińskiego była przygniatająca. Dziewczyny nie potrafiły jednak wykorzystać następnych wielu dogodnych sytuacji podbramkowych. Tymczasem w 25 minucie ekipa Gambitu wyrównała z rzutu karnego. W szeregi raciborzanek wdarła się pewna nerwowość.

W przerwie trener Trawiński wycofał do linii pomocy Izabelę Cicheckę i przesunął do ataku Joannę Deinert. Takie rozwiązanie okazało się strzałem w dziesiątkę. W drugiej bowiem połowie unitki atakowały z jeszcze wiekszym impetem. W roli egzekutorki wystąpiła wspomniana Deinert, zdobywając dwa gole. W 56 minucie wykorzystała rzut karny po faulu na Cicheckiej. Sześć minut później pani Joanna uderzyła nie do obrony przewrotką, ustalając wynik spotkania na 3:1.

Czas na Tęczę

Raciborzanki wystąpiły w składzie: Agnieszka Gudynowska, Marzena Jarzębińska, Justyna Restel, Magda Gonsior, Dorota Strzelczyk, Joanna Deinert, Sabina Hadam, Karolina Cieślak, Marta Wolańska, Katarzyna Nowak, Izabela Cichecka.
W
drugiej
połowie trener Trawiński zmienił kilka zawodniczek.